Безвізовий режим

В 2017 році Європарламентом було ухвалено для громадян України безвізовий режим для виїзду без візи до країн Євросоюзу. Безвізовий режим дає право перебування в країнах Європейського союзу без візи 90 днів протягом півріччя незалежно від мети подорожі. Виключенням є Великобританія та Ірландія. Для виїзду до цих країн потрібно буде оформити візу.

В наступні країни віза теж не потрібна, бо вони ввійшли до Шенгенської зони  – Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн. Там також діють загальні правила безвізу для громадян України.

Є декілька країн, котрі є членами Європейського союзу, але повною мірою до Шенген зони вони не належать. Це Болгарія, Хорватія, Румунія і Кіпр. Там діють свої правила перебування. 90 днів рахуються в кожній з цих країн окремо. Наприклад, Ви можете перебувати безперервно 90 днів в Польщі або Чехії і одразу виїхати до Болгарії також на 90 днів.

Щоб мати можливість користуватись безвізовим режимом потрібно оформити біометричний закордонний паспорт. Його відмінністю від звичайного закордонного паспорту старого зразка є вмонтований мікропроцесорний чіп, який містить біометричні дані власника паспорту (оцифроване фото власника, підпис та відбитки пальців). Для отримання закордонного біометричного паспорту потрібно звернутись в один підрозділів Державної Міграційної Служби України.

Для подорожі по безвізу окрім біометричного паспорту будуть потрібні також додаткові документи для підтвердження мети Вашої поїздки. Якщо Ви збираєтесь поїхати на роботу в Польщу необхідним буде Запрошення на роботу чи Контракт з роботодавцем. Польща є поки єдиною країною, що дозволяє легальну  офіційно працювати по безвізу !

Для поїздки в інші країни буде необхідно пред’явити такі документи як:

  • бронювання житла,
  • квитки туди і назад,
  • а також достатню кількість коштів готівкою чи на банківському рахунку на планований період перебування. 

Обов’язковим документом для виїзду по безвізу незалежно від мети подорожі є поліс медичного страхування. Він повинен покривати всі дні планованої подорожі. Покривати не менше ніж 30 000 євро в разі настання нещасного випадку. Страхування для поїздки по безвізу можна  у нас оформити онлайн незадовго до виїзду або заздалегідь. Достатньо буде його роздрукувати або на кордоні показати файл страхування на Вашому гаджеті. 

Важливі нюанси при плануванні поїздки по безвізу:

  1. День перетину кордону вважається першим днем перебування за кордоном, а день виїзду в Україну – останнім днем перебування. Тут слід бути уважним задля уникнення проблем з прикордонною службою. Адже перевищення ліміту перебування навіть на 1 годину може загрожувати штрафом або ж навіть депортацією. Зверніть увагу на те, щоб прикордонник поставив Вам штамп про перетин кордону. На нашій практиці бувало не раз, що людина не могла вирахувати дні свого перебування через відсутність штампу.
  2. При перетині кордону Ви повинні чітко знати мету подорожі та мати змогу її довести. Наприклад, якщо Ви збираєтесь в гості до родичів, то будьте готові назвати їх імена, адресу проживання та контакті телефони. Якщо плануєте поїздку на відпочинок, тоді потрібно буде вказати адреси готелів, хостелів, де зупинятиметесь, підтвердження бронювання, кошти на відпочинок та зворотні квитки.
  3. Якщо Ваше перебування заплановане не на 90 днів а менше, наприклад 25, тоді Ви маєте право використати решту 65 днів протягом 180-ти днів. Працівники прикордонної служби часто рахують дні назад. Тобто від «сьогодні» назад 180 днів і вираховують дні перебування за кордоном. Протягом цього періоду не повинно бути перевищено 90 днів. Щоб не заплутатись краще при кожному перетину просити прикордонника вирахувати Ваш ліміт перебування.
  4. При перетині кордону неповнолітніх осіб з третіми особами обов’язковим буде дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон. Якщо з дитиною їде один із батьків, тоді потрібен дозвіл від іншого.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментаря

  1. Добрий день. Якщо я відбула безвіз в Польщі, мала статус УКР, але виїхала і він пропав. Як можна заїхати тепер?

    1. Доброго дня. Можете почекати 3 місяці в Україні або ж відкрити візу по робочому запрошенні на рік та одразу їхати.
      З всіма необхідними документами можемо допомогти – запрошенням, страхуванням, анкетою на візу.
      Звертайтесь,+380990915128

  2. Скажіть будь ласка, як можна вернутись в Польщу, якщо безвіз закінчився, песеля не маю.

    1. Варіантів є два. Або чекати коридор 90 днів по безвізу, або ж можна одразу відкривати робочу візу та їхати. Віза перекриває коридор по безвізу.
      З документами при необхідності можемо допомогти. Звертайтесь за номером +380990915128