Віза в Польщу і Статус УКР
| | | |

Чи можна відкрити візу маючи статус УКР? Віза в Польщу VS PESEL UKR

Досить часто стикаємось із цим питанням і від наших клієнтів, і в соцмережах також. Адже інформації справді небагато, а питання, звичайно, серйозне і логічне. Тому, вирішили «пролити світло» у нашій статті на цю важливу тему.

Одразу відповідаємо – так, візу в Європу, у тому числі польську оформити можна. Відповідно до чинного польського законодавства, особа, у якої є статус біженця, тобто наявний PESEL UKR, може відкрити будь-який із типів національної довгострокової візи у Польщу:

Якщо оформити візу, то песель УКР анулюють?

Ні, адже національна віза і статус УКР – це різні, але не взаємозаперечні поняття. Як і подання документів на Карту побиту при наявності статусу тимчасового захисту у Польщі. Статус анулюються вже тоді коли людина отримує Децизію по Карті.

Маючи захист та/або очікуючи на Карту побуту у Польщі оформити національну візу ви також можете.

Дві візи одночасно

Більш того, це стосується не лише візи у Польщу, а і в інші країни Шенгену, в Канаду, США. Часто наші клієнти мають наявний PESEL UKR і одночасно польську та, наприклад, канадську візу.

Одночасно у людини не можуть бути відкриті дві візи шенгенські, наприклад польська та чеська. Щоб відкрити польську візу, чеську необхідно спершу анулювати через Консульство. Це можна зробити навіть телефоном.

Отже, віза не анулює статус UKR. Але його можна втратити із багатьох інших причин. Детально розбирали причини втрати статусу в нашій статті за посиланням.

Статус UKR, віза у Польщу та Карта побуту. Який між ними існує зв’язок?

Багато українців зараз намагається легалізуватись у Польщі, щоб бути спокійними у разі анулювання або втрати статусу біженця та продовжити своє законне перебування на тривалий час.

Один із варіантів це зробити − податись на Карту побуту. Особа в такому разі може спокійно перебувати на території Польщі до отримання Децизії тобто рішення по карті, на підставі печатки. Але, виїздити за межі Польщі не може, в тому числі повертатись в Україну.

Штамп або печатка про очікування Карти побуту не є підставою для перетину кордону!

Часто  трапляється ситуація, коли Карту очікують не кілька місяців, і навіть не один рік. 

Віза в Польщу при очікуванні Карти побуту

У такому разі можна оформити річну візу (мультивізу), яка дозволить перетинати кордон за потреби необмежену кількість разів протягом року.  Віза буде підставою для повернення назад до Польщі.

Знову-таки, із нашого досвіду бачимо, що буває і так, що в період очікування на Карту побуту людина втрачає статус UKR помилково завчасно, ще до отримання своєї децизії. І знову, в такій ситуації вирішує проблему виїздів за межі Польщі на відпочинок чи в Україну саме наявність візи.

Як можна оформити і скільки чекати на візу в 2024 році?

На даний час візу можна оформити і особисто у Візовому центрі Львова за попередньою реєстрацією, і без особистої присутності.

Проте, згідно з оновленими правилами Генерального Консульства Республіки Польща від 1 вересня 2023 року, на час відкриття візи потрібно знаходитись на території України!

Оформлення візи наразі займає 2 тижні, або 5-9 робочих днів. Тож, якщо ви бажаєте подати документи особисто, то зареєструватись до Візового центру можна заздалегідь, ще до приїзду в Україну, за 2-6 днів.

Агенція Візія допоможе і з реєстрацією, оплатою візових зборів, підготовкою необхідних документів:

А також, за бажанням подаємо документи за заявника поштовим відправленням до Львова й отримуємо назад паспорт з Візового центру уже із відкритою візою.

За детальною інформацією та консультацією із питань відкриття візи, підготовки документів чи перетину кордону звертайтесь до менеджера Візії у зручний вам спосіб.

+380990915128 (вайбер, телеграм)

+380985414545 (вайбер, телеграм)

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *