Ділова, бізнес віза у Польщу терміном на 1 рік
| | |

Ділова, бізнес віза у Польщу. Національна віза типу D

Станом на 2024 рік усе більше громадян України відкривають свою справу у Польщі. Кількість зареєстрованих ФОП і підприємств зростає щоквартально.

Основною причиною цього явища звісно є війна, а відтак, вимушена еміграція наших громадян, у тому числі й українських підприємців. Але разом з тим це чудова можливість вийти на європейський ринок, отримати більше шансів для реалізації своїх ідей, зав’язання корисних міжнародних партнерств та збільшення дсвого оходу, а разом із тим рівня якості життя.

Хто може відкрити бізнес у Польщі?

Першою умовою для ведення господарства у Польщі є легальне перебування. Можливі варіанти законного перебування українця у Польщі зараз:

Також в українця має бути зареєстрований у Польщі номер PESEL. Це аналог нашого ідентифікаційного коду.

За цих умов громадяни України можуть відкривати та вести свій бізнес на рівні із громадянами Польщі.

Як відкрити свій бізнес у Польщі?

Вести одноособову підприємницьку діяльність (jednoosobowa działalność gospodarcza), себто ФОП, можна подавши заяву до Центру обліку та інформації – абревіатура CEIDG.

Для реєстрації спілки або товариства (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością/ Spółka komandytowa/ Spółka komandytowo-akcyjna/ Spółka akcyjna) вносяться дані до Державного судового реєстру – KRS. 

ФОП реєструється в особистому кабінеті на порталі підприємця: https:// www. biznes.gov.pl/pl. Там же можливо змінити дані, призупинити господарську діяльність, її відновити або закрити назавжди. Також це можна зробити очно в місцевому Уженді.

Для відкриття JDG є обов’язковим номер PESEL, а також Профіль Зауфани (Довірений Профіль). Реєстрація ФОП займає до 30 календарних днів, проте витяг зачасту можна отримати до 7-ми днів.

Фірми по типу спілок або товариств у Національному судовому реєстрі також можуть бути зареєстровані онлайн, на веб платформі S24 чи PRS. Майбутній бізнесмен реєструє особистий профіль через Профіль Зауфани або кваліфікований підпис.

Детальна інформація щодо реєстрації бізнесу різних форм власності описана у нашій статті.

Як оформити національну візу на підставі ведення бізнесу в Польщі?

Як ми уже вище зазначали, одним зі способів легалізації свого довготривалого перебування на території Польщі на підставі ведення господарської діяльності є національна (krajowa) довгострокова віза – бізнес віза або ділова.

  1. Першим кроком для відкриття такої національної візи на 6 місяців – 1 рік достатньо буде підготувати такі два основні документи:
  • витяг з KRS або CEIDG, відповідно до форми власності;
  • Довідка з банку про доходи підприємства за 6 останніх місяців.

Наявність саме цих документів є підставою для відкриття бізнес або ділової візи у Польщу типу D.

  • Але, якщо вам необхідно щоб візу гарантовано відкрили саме на рік, то знадобиться також Запрошення (Дозвіл) на роботу на себе, оформлене у Воєводському управлінні за місцем реєстрації підприємства чи ФОП.
  1. Далі буде потрібно зареєструвати візову Анкету на сайті Візового Центру у Львові, TLSContact.

При реєстрації обирається спосіб подання документів – очно або ж дистанційно, тобто поштовим відправленням. А також оплачується обов’язковий Сервісний збір, а також Кур’єрська двостороння доставка документів у разі подачі Заяви на візу поштою.

  1. Також до пакету документів як при особистій подачі, так і при дистанційній оформляється страховка на візу. Вона повинна бути обов’язково від акредитованої Консульством Польщі страхової компанії, мати термін дії аналогічний майбутній візі, покривати медичні витрати від 30 000 євро і містити франшизу 0-50.

Ще однією обов’язковою умовою до страхового полісу є його оформлення виключно у системі IN24.

  1. Після успішної реєстрації, оплати зборів та підготовки необхідних документів у призначений день і час заявник подає їх особисто до Візового центру у Львові або ж надсилає спеціальним поштовим відправленням залежно від обраного способу відкриття візи.

За бажання, із допомогою Візії маєте змогу оформити бізнес візу «не виходячи» з дому, тобто без особистої присутності у Львові. Це зекономить час, кошти на дорогу до Візового центру, а також дасть вам впевненість, що все буде зроблено фахівцем максимально чітко і правильно.

Перелік документів для відкриття бізнес візи у Польщу

  • Витяг з KRS або CEIDG, відповідно до форми власності + ксерокопія;
  • Довідка з банку про доходи підприємства за 6 останніх місяців;
  • Зареєстрована та підписана візова анкета;
  • Квитанція про оплату Сервісного збору та Двосторонньої доставки;
  • Поліс медичного страхування із квитанцією про оплату + ксерокопія;
  • Дійсний закордонний паспорт або два, за наявності + ксерокопія;
  • Внутрішній паспорт громадянина України та/ або лише його ксерокопія при поданні поштою;
  • Ідентифікаційний код +/ або лише ксерокопія за дистанційної подачі документів;
  • Фотографія на візу, розміром 3,5 на 4,5 сантиметри, із розміщенням 70-80% обличчя на фото. Глянцева;
  • За наявності, Мельдунек або Договір оренди житла у Польщі;
  • Згода на обробку персональних даних Візовим центром, заповнена вручну;
  • Заява на зворотну доставку готових документів заявнику з указанням адреси. Також заповнюється від руки. Потрібна у разі поштової подачі.

Для консультації та допомоги у відкритті бізнес візи у Польщу звертайтесь до менеджера Візії телефоном або ж у месенджерах:

+380990915128 (вайбер, телеграм, вацап)

+380985414545 (вайбер, телеграм)

Соцмережі: Інстаграм та Фейсбук

Бізнес віза в Польщу. Ділова віза

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *