Гостьова віза у Польщу. Як можна оформити?
Що таке гостьова віза ?
Одним із типів віз у Польщу є гостьова віза, котра відкривається з метою відвідування друзів або родичів.
До появи в українців можливості їздити в Європу по безвізу гостьова віза типу С, або ж шенгенська, відкривалась консулом на короткий термін – до 45 днів із можливістю 1 перетину кордону. Або ж на 1-5 років із можливістю перебування до 90 днів протягом півріччя та багаторазового перетину кордону.
Разом із появою безвізу необхідність відкриття короткотривалих віз відпала сама собою, так як у рамках безвізового режиму кожен громадянин України має можливість їздити до Польщі та країн Шенгену без оформлення візи та Запрошення, терміном до 90 днів у півріччі.
Проте, якщо потрібно перебувати у Польщі довший термін ніж дозволяє безвіз, наприклад, для возз’єднання із подружжям, дітьми або гостювання у знайомих, друзів на триваліший час, то в такому разі можна оформити гостьову візу, але вже для перебування довше ніж 90 днів, а саме на термін від 6 місяців до 1 року. Це вже буде віза довгострокова національна типу D.
*Важливим моментом у гостьовій візі є те, що права на роботу в Польщі вона не дає. Це слід враховувати при бажанні відкриття саме такого типу візи!
Які документи потрібні для відкриття гостьової візи ?
Для того, щоб оформити гостьову візу у Польщу необхідне спеціальне запрошення, Zezwolenie або Zaproszenie від громадянина Польщі або ж громадянина України, котрий має в Польщі дозвіл на проживання – Карту часового (kartę tymczasowego pobytu) або сталого побуту (kartę stałego pobytu).
Гостьове запрошення буде відрізнятись залежно від того чи запрошуюча сторона є вашим родичем першої лінії (тобто батьки для дитини, чоловік/дружина) чи ні:
- Запрошення від родичів першого кола може бути оформлене в довільній формі та просто завірене у нотаріуса. Та до нього додаються документи, що засвідчують родинні зв’язки, до прикладу, Свідоцтво про одруження із поляком;
- Запрошення від знайомих, друзів чи родичів другої лінії має бути оформлене в місцевому управлінні Воєводства, за місцем прописки того, хто запрошує.
Запрошення, Zaproszenie для оформлення гостьової візи
Цей документ є підставою для відкриття польської гостьової візи і має певні вимоги до його заповнення. Вони актуальні не лише у Польщі, але і в інших країнах Євросоюзу.
Отже, в Запрошенні повинна бути вказана наступна інформація:
- Особисті дані запрошуючої сторони – ПІБ, адреса замешканя, номер телефону, електронна адреса, та дані із документу, який засвідчує особу.
- Довільний текст із власне запрошенням
- Мета візиту чи проживання у запрошуючої сторони
- Чіткі терміни перебування у країні
- Місця та установи, які гість буде відвідувати
- Інформація, про зобов’язання часткового спонсорства гостя запрошуючою стороною під час перебування у країні.
Як відкрити гостьову візу в Польщу ?
Як ми уже зазначили, гостьова віза для українців відкривається на тривалий термін, а саме національна віза типу D. Основний документ для оформлення − Запрошення родичів або друзів.
А далі, усе буде як і при відкритті робочих, навчальних, бізнес-віз або ж візи по Карті поляка:
- Першим кроком є реєстрація до Візового центру. Під час реєстрації заповнюється візова Анкета відповідно до мети подорожі у системі TLS Contact та оплачується лише Сервісний збір, якщо подання буде у Візовому центрі. Або, ще додатково оплачується Кур’єрська двостороння доставка, у разі бажання дистанційного подання документів через оператора Meest експрес;
- Далі потрібно підготувати весь пакет документів в залежності чи Заявник обирає поштове подання чи особисту, тобто очну подачу документів у Візовому центрі. (До пакету документів зазвичай додаються, окрім Запрошення та копій паспорту запрошуючого також: зареєстрована анкета, страхування на візу, квитанції про оплату зборів, паспорти заявника та їх копії, фото для візи, ідентифікаційний код та копія, Згода на виїзд за кордон і копія, Свідоцтво про народження, та копія Умова мешканя і копія – для дітей та додаткові заяви при поштовій подачі до Візового центру);
*Час від часу вносяться зміни до повного переліку документів, а також список залежить від віку заявника і від того, ким являється вам запрошуючий. Тому рекомендуємо уточнити актуальну інформацію у менеджера Візії.
- Наступним кроком буде оформлення страховки для візи на весь термін планованого перебування у Польщі та, обов’язково, від однієї з акредитованих Консульством страхової компанії у системі in24;
- І власне, подання документів у призначений день і час у Візовому центрі або ж відправлення їх поштою.
Час відкриття польської гостьової візи складає 5-8 робочих днів. Плюс на поштове повернення документів переважно 1-3 дні.
У разі необхідності консультації чи допомоги із відкриттям візи в Польщу звертайтесь до Візії в зручний для вас спосіб.
+380990915128 (вайбер, телеграм, вацап)
+380985414545 (вайбер, телеграм)