Гостьова віза в Польщу
| | | | |

Гостьова віза у Польщу. Як можна оформити?

Що таке гостьова віза ?

Одним із типів віз у Польщу є гостьова віза, котра відкривається з метою відвідування друзів або родичів.

До появи в українців можливості їздити в Європу по безвізу гостьова віза типу С, або ж шенгенська, відкривалась консулом на короткий термін – до 45 днів із можливістю 1 перетину кордону. Або ж на 1-5 років із можливістю перебування до 90 днів протягом півріччя та багаторазового перетину кордону.

Разом із появою безвізу необхідність відкриття короткотривалих віз відпала сама собою, так як у рамках безвізового режиму кожен громадянин України має можливість їздити до Польщі та країн Шенгену без оформлення візи та Запрошення, терміном до 90 днів у півріччі.

Проте, якщо потрібно перебувати у Польщі довший термін ніж дозволяє безвіз, наприклад, для возз’єднання із подружжям, дітьми або гостювання у знайомих, друзів на триваліший час, то в такому разі можна оформити гостьову візу, але вже для перебування довше ніж 90 днів, терміном до 1 року. Це вже буде віза довгострокова національна типу D.

*Важливим моментом у гостьовій візі є те, що права на працю в Польщі вона не дає. Це слід враховувати при бажанні відкриття саме такого типу візи!

Які документи потрібні для відкриття гостьової візи ?

Для того, щоб оформити гостьову візу у Польщу необхідне спеціальне запрошення, Zezwolenie або Zaproszenie від громадянина Польщі або особи, котра має в Польщі дозвіл на проживання – Карту часового (kartę tymczasowego pobytu) або сталого побуту (kartę stałego pobytu).

Запрошення буде відрізнятись залежно від того чи запрошуюча сторона є родичем першої лінії (батьки, діти, чоловік/дружина) чи ні:

 • Запрошення від родичів першого кола може бути оформлення в довільній формі та просто завірене у нотаріуса. Та до нього додаються документи, що засвідчують родинні зв’язки, до прикладу, Свідоцтво про одруження із поляком;                                
 • Запрошення від знайомих, друзів чи родичів другої лінії і далі має бути оформлене в місцевому управлінні Воєводства, за місцем прописки того, хто запрошує.

Запрошення, Zaproszenie для оформлення гостьової візи

Цей документ є підставою для відкриття польської гостьової візи і має певні вимоги до його заповнення. Вони актуальні не лише у Польщі, але і в інших країнах Євросоюзу.

Отже, в Запрошенні повинна бути вказана наступна інформація:

 • Особисті дані запрошуючої сторони – ПІБ, адреса замешканя, номер телефону, електронна адреса, та дані із документу, який засвідчує особу.
 • Довільний текст із власне запрошенням
 • Мета візиту чи проживання у запрошуючої сторони
 • Чіткі терміни перебування у країні
 • Місця та установи, які гість буде відвідувати
 • Інформація, про зобов’язання часткового спонсорства гостя запрошуючою стороною під час перебування у країні.

Як відкрити гостьову візу в Польщу ?

Як ми уже зазначили, станом на кінець 2023 року – початок 2024 року гостьова віза для українців відкривається на тривалий термін, а саме національна віза типу D.

Основний документ для оформлення − Запрошення родичів або друзів.

А далі, усе буде як і при відкритті робочих, навчальних, бізнес-віз або ж візи по Карті поляка:

 1. Першим кроком є реєстрація до Візового центру. Під час реєстрації заповнюється візова Анкета відповідно до мети подорожі у системі TLS Contact та оплачується лише Сервісний збір, якщо подання буде у Візовому центрі. Або, ще додатково оплачується Кур’єрська двостороння доставка, у разі бажання дистанційного подання документів через оператора Meest експрес;
 2. Далі потрібно підготувати весь пакет документів в залежності чи Заявник обирає поштове подання чи особисту, тобто очну подачу документів у Візовому центрі;

*Час від часу вносяться зміни до повного переліку документів, тому радимо уточнити інформацію у менеджера Візії

 1. Наступним кроком буде оформлення страховки для візи на весь термін планованого перебування у Польщі та, обов’язково, від однієї з акредитованих Консульством страхової компанії у системі insurs online;
 2. Власне, подання документів у призначений день і час у Візовому центрі або ж відправлення їх поштою.

Час відкриття польської гостьової візи складає 5-8 робочих днів. Плюс на поштове повернення документів переважно 1-3 дні.

У разі необхідності консультації чи допомоги із відкриттям візи в Польщу звертайтесь до Візії в зручний для вас спосіб.

+38 (099) 091-51-28

+38 (098) 541-45-45

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *