Як працюють Консульства Польщі в Україні? Де можна відкрити візу?
До 24 лютого 2022 року на території України діяли 6 Генеральних Консульств Республіки Польща в Україні. Із початком війни всі Консульства та візові центри Польщі повністю припинияли свою роботу.
Станом на 2024 рік відновили свою роботу два із шести Консульств Польщі. Окрім того, наразі працює також єдиний філіал візового центру TLS Contact (ТЛС Контакт).
TLS Contact – це обслуговуюча компанія Консульства Польщі в Україні, відома як Візовий центр Польщі. Інша її назва ППВА – Пункт Прийому Візових Анкет.
Розглянемо детальніше у нашій статті які зараз актуальні умови подання документів на польську візу і де це можна зробити.
Генеральне Консульство Польщі у Львові
Адреса установи: вул. Івана Франка 108, Львів 79011
тел: +380322957990 (Понеділок-П’ятниця 08:30-16:30)
е-mail: wiza.lwow@msz.gov.pl
До 2022 року Консульство у Львові приймало заявників лише із пропискою у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.
А станом на 2024 рік це єдине Консульство Польщі в Україні, яке приймає документи на візу із усієї України, НЕЗАЛЕЖНО від місця прописки заявника!
Здійснюється прийом заяв на довгострокові національні візи тип D у Польщу до Консульства у місті Львів через Візовий центр ТЛС Контакт. Це стосується таких видів віз:
- робочої,
- студентської та навчальної,
- бізнес-візи,
- гостьової візи,
- водійської візи,
- а також по Карті поляка
Обов’язковою є попередня реєстрація анкети та оплата сервісного збору на сайті Візового центру. Як раніше, у Кредо оплатити візовий збір зараз неможливо!
Подати документи на національну довгострокову візу у Польщу можна як особисто, у призначений Візовим центром день, так і дистанційно, тобто без особистої присутності у Візовому центрі. У такому разі подання відбувається поштою.
Менеджер агенції Візія із радістю допоможе вам із заповненням та реєстрацією анкети, збором усіх необхідних документів для отримання відповідного типу візи та, за потреби, із поштовим поданням документів без вашої присутності у Візовому центрі.
UPD: Від липня 2024 року через Візовий центр ТЛС Контакт також здійснюється прийом документів на короткострокові шенгенські візи типу С.
В основному це стосується іноземних громадян в Україні з посвідками на проживання, адже для українців доступний безвіз для короткострокових виїздів на територію зони Шенгену.
Для того щоб подати документи на шенгенську візу також необхідна попередня реєстрація анкети і оплата при цьому візового збору. А також, уже при подачі документів у візовому центрі, іноземці оплачують обов’язковий консульський збір, котрий тепер становить 135 євро.
Подати документи особисто у Львові до Консульства, без звернення до Візового центру наразі можна у таких випадках:
- на національну візу D по Карті поляка її власникам і близьким родичам власника Карти без попередньої резервації дати. По вівторках і четвергах з 9-ти до 14-ти;
- найближчим родичам громадян Польщі на візу типу D для возз’єднання сім’ї та гостювання, також без попередньої резервації дати;
- на отримання Карти МПР (MRG), також за попередньою реєстрацією в системі e-konsulat;
- а також скласти вньосек на отримання самої Карти поляка (за попередньою реєстрацією через електронну пошту lwow@msz.gov.pl).
Менеджер Візії має змогу допомогти із заповненням та реєстрацією анкети на отримання Карти Малого Прикордонного Руху (МПР), а також для отримання візи по Карті поляка чи візи родичу громадянина Польщі безпосередньо до Консульства у Львові.
Генеральне Консульство Польщі у Луцьку
Адреса установи: вул. Дубнівська 22б, Луцьк 43010
тел.: +380332280640 (Понеділок-П’ятниця 08:30-16:30)
е-mail: lutsk.consul@msz.gov.pl
Питання отримання Карти поляка: luck.kg.kartapolaka@msz.gov.pl
Консульство Польщі у Луцьку працює станом на сьогодні в обмеженому режимі.
До війни і зараз також Консульство Польщі у місті Луцьк обслуговує заявників на отримання візи із пропискою у Волинській, Рівненській і Тернопільській областях.
У Консульстві Польщі у Луцьку наразі можливо:
- скласти вньосек на отримання Карти поляка. Попередньо потрібно звернутись за електронною адресою: kg.kartapolaka@msz.gov.pl;
- Подати заяву на отримання Карти MRG. Потрібно звернутись за телефоном +380332280640 або ж за електронною адресою: consul@msz.gov.pl.
- Подати документи на отримання національної візи у Польщу. Буде необхідна попередня реєстрація Анкети у системі e-konsulat саме до Луцького округу.
Менеджер Візії допоможе заповнити та зареєструвати анкету та підготувати необхідні документи на візу, включно із страхуванням.
Генеральне Консульство Польщі у Києві
Адреса установи: вул. Богдана Хмельницького 60, Київ 01901
тел: +380442840033
е-mail: kijow.konsul@msz.gov.pl
Тут можна було подати документи на візу у Польщу тим заявникам, котрі приписані за місцем проживання у місті Києві, Київській, Черкаській, Чернігівській та Кіровоградській областях.
Станом на кінець 2024 року Генеральне Консульство Польщі у місті Київ не працює та не приймає заяви на отримання будь-яких типів віз у Польщу!
Оформити зараз візу в Польщу наразі можна через Консульство та візовий центр у Львові особисто або дистанційно, тобто без особистої присутності.
Генеральне Консульство Польщі у Вінниці
Адреса установи: вул. Миколи Оводова 51, Вінниця 21050
тел: +380432507411
е-mail: winnica.kg.sekretariat@msz.gov.pl
У Вінниці вівся розгляд заяв на польські візи від осіб, котрі проживають за місцем реєстрації у Вінницькій, Чернівецькій, Житомирській та Хмельницькій областях.
Станом на кінець 2024 року Генеральне Консульство Польщі у місті Вінниця не працює, і відповідно, не приймає заяви на отримання всіх типів віз у Польщу!
Оформити зараз візу в Польщу заявники із цього округу також можуть через Консульство та візовий центр у Львові особисто або дистанційно, тобто без особистої присутності.
Генеральне Консульство Польщі у Харкові
Адреса установи: вул. Алчевських 16, Харків 61002
тел: +380577578801
е-mail: charkow.kg.sekretariat@msz.gov.pl
У Харківському Консульстві Польщі приймали та розглядали заяви на візу у Польщі осіб із реєстрацією у Харківській, Дніпропетровській, Полтавській, Сумській, Запорізькій, Донецькій і Луганській областях.
Станом на 2024 рік Генеральне Консульство Польщі у місті Харків також не працює, і відповідно, не приймає заяви на отримання всіх типів віз у Польщу!
Оформити зараз візу в Польщу заявники із цього округу також мають змогу лише через Консульство та візовий центр у Львові особисто або дистанційно, тобто без особистої присутності.
Генеральне Консульство Польщі в Одесі
Адреса установи: вул. Успенська 2/1, Одеса 65014
тел: +380487182480
е-mail: odessa.kg.sekretariat@msz.gov.pl
В Одеському окрузі приймались та розглядались заяви на візу у Польщі заявників, що проживали на території Одеської, Миколаївської, Херсонської областей, а також АР Крим.
Станом на 2024 рік Генеральне Консульство Польщі у місті Одеса не працює та не приймає заяви на отримання візи до Польщі!
Оформити зараз візу до Польщі заявники цього округу, як із інших областей України, можуть виключно через Консульство та візовий центр у Львові особисто або дистанційно, тобто без особистої присутності.
Як було зазначено вище, поки що отримати візу до Польщі мають змогу заявники із усієї України лише у місті Львів. Подання на візу здійснюється у Візовому центрі , TLS Contact як особисто, так і дистанційно. А всі візові заяви передаються до Генерального Консульства Республіки Польщі у місті Львів.
Також часткове подання на національну візу типу D наразі можливе особисте у Консульстві Польщі у місті Луцьк. Поки лише для осіб, які проживають у Волинському окрузі.
Перед поданням документів на візу у Польщу радимо спершу проконсультуватись із менеджером Візії для уточнення можливих змін та нововведень у візовому процесі, переліку необхідних документів (що відбувається доволі часто), а також за реєстрацією до візового центру або консульства, дистанційної подачі заяви тощо.
Із агенцією Візія − будь яка віза «на easy»! Завжди раді допомогти 😉
+380990915128
+380985414545
А чи можу я приїхати до чоловіка в Польщу він там працює, потім повернутись в Україну і чере з два місяці знову поїхать в Польщу
Скільки разів це може відбуватися?
Чи потрібна для цього віза?
В українців є безвіз 90 днів на півріччя. Ви можете використовувати його як потрібно. Якщо ж треба перебувати у Польщі довше аніж дозволяє безвіз, то тоді потрібно відкривати візу.