Як відкрити шенгенську візу типу С в 2024 році?
Що таке шенгенська віза типу С? Її різновиди
Для громадян України від 2015 року діє безвізовий режим із країнами зони Шенген, тому отримувати шенгенську візу нам уже не потрібно. За наявності біометричного закордонного паспорту українець може подорожувати Євросоюзом та країнами Шенген без візи.
Тому, інформація у даній статті більше стосується громадян інших країн, які тимчасово або постійно проживають на території України та мають потребу виїхати на короткий термін за кордон.
Шенгенська віза, це короткострокова віза тип С, котра дає право перебувати у країні, яка її видала максимально до 90 днів. Також, у часових межах дії цієї візи можна переміщатись і до інших країн зони Шенгену.
Залежно від тривалості та кількості поїздок шенгенська віза може бути:
- з одноразовим перетином кордону, до прикладу, на 15 днів для туристичної мети чи транзитної мети;
- із дворазовим перетином кордону;
- або із багаторазовим виїздом за принципом 90/180 (як при безвізі). В такому випадку це буде мультивіза.
Також віза може бути виключно для перебування на території:
- однієї країни (позначка LTV)
- або ж Універсальна, тобто для усієї шенгенської зони (USV). Це буде зазначено у візовій наклейці.
Метою для відкриття короткотривалої шенгенської візи зазвичай є:
- туризм,
- медичні цілі,
- відвідини друзів, родини,
- культурні поїздки,
- бізнес зустрічі,
- транзит або транзит через аеропорти Польщі,
- спортивні заходи,
- короткотривале навчання тощо
Варто зауважити, що для роботи або навчання у Польщі потрібно відкривати лише візу національну довгострокову типу D, робочу чи студентську відповідно.
Як і де можна відкрити шенгенську візу в Україні?
Починаючи від 16 липня 2024 року Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові припинило реєстрацію та прийом заяв на шенгенську візу безпосередньо у Консульстві.
Натомість тепер подати документи на візу Шенген типу С можна у Візовому центрі Польщі − TLS Contact, асистуючій Консульству компанії, що знаходиться у Львові за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 1Б.
Для подання документів на шенгенську візу буде потрібно попередньо заповнити та зареєструвати анкету для призначення дати і часу візиту, та у цей день з’явитись із необхідним пакетом документів до Візового центру.
По реєстрації анкети одразу на сайті TLS Contact оплачується сервісний збір. Тож «на виході» отримуємо зареєстровану анкету зі штрих-кодом та квитанцію про оплату збору.
Також потрібно буде оформити поліс медичного страхування, яке є обов’язковим пунктом у переліку документів на отримання шенгенської візи. Страховка повинна бути оформлена лише через платформу IN24 та відповідати актуальним вимогам Консульства Польщі.
Візія нагадує, що іноземці в Україні із посвідкою на постійне або тимчасове проживання можуть подавати заяву на шенгенську та національну візи в Польщу лише особисто у Львові. Тобто поштове або дистанційне подання документів виключно для громадян України!
Які документи потрібні для шенгенської візи у Польщу?
Даний перелік документів відповідає загальним вимогам не лише для польської візи типу С, але і будь-якої іншої країни зони Шенгену:
- заповнена та зареєстрована в TLS Contact візова Анкета;
- квитанція про оплату сервісного збору;
- дійсний паспорт ще як мінімум 1 рік. Оригінал та ксерокопія сторінок з відмітками;
- медична страховка для виїзду за кордон. Оформлена та оплачена на платформі IN24;
- фотографія на візу, розміром 3,5 на 4, 5 см;
- дійсна посвідка на постійне або тимчасове проживання в Україні. Оригінал та ксерокопія;
- за наявності оригінал та ксерокопія ідентифікаційний код України;
- Довідка або витяг про місце проживання в Україні, якщо не зазначено у посвідці. Оригінал та ксерокопія;
- Витяг із банківського рахунку в Україні про рух коштів за останні 3-6 місяців із достатнім залишком на рахунку для покриття витрат під час перебування в країнах призначення та на дорогу;
Супровідні документи, що будуть потрібні у залежності від ситуації та мети подорожі:
- Документ, який засвідчує мету подорожі, наприклад, гостьове запрошення, запрошення від бізнес-партнера або на спортивні змагання чи куплена путівка на відпочинок, бронь готелів в разі туристичної поїздки;
- Документ, що підтверджує наявність житла в обраній країні або додаткових фінансових ресурсів для покриття витрат на проживання;
- Документ, який дозволяє оцінити, чи покине заявник Шенгенську зону до закінчення терміну дії візи, наприклад Довідка з місця роботи в Україні, квитки назад тощо;
Уточнюючі документи можуть відрізнятися залежно від країни, в яку подається візова заявка.
Необхідні документи для неповнолітніх заявників:
- Свідоцтво про народження. Оригінал і ксерокопія
- Паспорти обох батьків. Оригінали та копії;
- Нотаріально завірений Дозвіл батьків на відкриття візи та виїзд. Оригінал та ксерокопія;
- Якщо лише один із батьків виховує дитину, потрібен документ про це від сімейного суду.
Для отримання більш детальної та повної інформації в кожному окремому випадку, рекомендуємо звернутись телефоном з 8:30 до 16:30 у будні до Візового центру Польщі за консультацією.
За який час можна відкрити шенгенську візу у Польщу в 2024 році?
Станом на літо 2024 року загальний час відкриття шенгенської візи складає 10-20 днів. Під час реєстрації візової анкети система TLS Contact призначає дату візиту через 1-2 дні. Тому дуже важливо заздалегідь підготувати усі необхідні документи на подачу: медичне страхування, квитки, броні готелю, запрошення тощо.
Після подання заяви розгляд документів триватиме 5-8 робочих днів. По готовності документи можна буде забрати у робочий час особисто або ж заздалегідь замовивши кур’єрську доставку паспорта із візового центру на зазначену вами адресу.
Поштове відправлення із Візового центру документів за адресою заявника займе 2-3 дні.
Варто пам’ятати, що у разі відмови у візі, кошти за страхування, оплату візових та консульських зборів Візовим центром не повертаються!
Відмова у візі іноземним громадянам в Україні, на жаль, досить часте явище. Задля підвищення своїх шансів на отримання шенгенської візи типу С у Польщу варто подавати заяву на території країни вашого громадянства.
За неможливості ж подати документи на батьківщині необхідно зібрати максимально повний пакет документів, що підтвердить мету поїздки, а головне − повернення назад до України.
Скільки коштує шенгенська віза у 2024 році?
Від 1 червня 2024 року дипломатичні установи Польщі підвищили вартість віз для іноземців. Ці зміни зумовлені періодичним переглядом зборів, який повинна проводити Єврокомісія. Проте, громадян України ці зміни не стосуються через двосторонні угоди між Польщею та Україною.
Для іноземців же в Україні тепер консульський збір на відкриття національної візи (тип Д) у Польщу становить 135 євро, замість попередніх 80-ти.
А від 11 червня 2024 року розмір консульського збору на візу Шенген (тип С) складає 90 євро. Для дітей віком 6-12 років − 45 євро. Розмір збору при перегляді справи, тобто апеляції становить 80 євро.
Окрім консульського збору на національну та шенгенську візу при реєстрації анкети сплачується також обов’язковий сервісний або ж візовий збір у розмірі 560 грн.
А вартість обов’язкового медичного страхування для виїзду за кордон може коливатись від 400 грн до 3100 грн залежно від терміну дії майбутньої візи, суми покриття та віку заявника.
У разі питань та допомоги із реєстрацією чи оформлення страхування на відкриття шенгенської або ж національної візи у Польщу звертайтесь до Візії за номерами:
+380990915128
+380985414545