Зміни до Спецустави для українців 2024
| |

Які зміни до Спецустави чекають на українців у 2024 році

Як уже відомо, уряд Польщі продовжив тимчасовий захист для українців лише до 30 червня 2024 року. Від 1 липня планується його подальше продовження, проте уже на інших умовах. Поки що із цього приводу ведуться консультації та переговори з місцевими Ужендами.

Раніше ми уже писали в нашій статті які зміни попередньо передбачаються від липня 2024 року. А станом на кінець березня маємо іще новини до ряду прогнозованих нововведень.

Припинення компенсації 40+ за розміщення українських біженців

В Польщі уже офіційно повідомили, що виплати 40 злотих на добу для громадян Польщі, котрі надавали житло та харчування біженцям збираються закрити.

Скасування цієї програми планується також від 1 липня цього року. Уже в кінці квітня до польського Сейму повинні бути подані поправки до Спецустави щодо 40+. Скасувати програму вирішили через її суперечність та зловживання. Проте, наразі ще розглядається можливість поступової відміни програми шляхом зменшення компенсації.

Також важливим є те, що у навіть у разі скасування програми особи зі статусом UKR зможуть і надалі перебувати у місцях колективного проживання біженців.

Зміни в оформленні Карти побиту для біженців зі статусом UKR

У Польщі анонсують спрощення процесу оформлення Карти тимчасового побиту для біженців з України.

А саме, планується можливий автоматичний перехід від статусу тимчасового захисту до статусу на тимчасове проживання, іншими словами − Карта побуту для всіх українських біженців, незалежно від віку та зайнятості у Польщі. Чи людина працює, чи вже пенсіонер або ж навчається у польських навчальних закладах – це буде неважливо. Перехід плануються зробити можливим для всіх охочих.

Тобто, особа із наявним PESEL UKR отримає вибір – залишатись на статусі УКР чи отримати Карту тимчасового побиту. При цьому захист у Польщі буде продовжуватись надалі відповідно до європейських устав.

Ці нововведення спростять отримання Карти побиту за допомогою нового електронного порталу. Подання на Карту в автоматичному режимі повинно тривати із 1 липня 2024 року до 30 серпня 2025 року. Заявнику для цього буде необхідно пройти реєстрацію на порталі та після цього відвідати місцевий Уженд для подачі документів.

Позитивним є те, що така спрощена система має надати змогу отримувати Карти значно швидше аніж це відбувається зараз.

Але, при цьому заявників будуть ретельно перевіряти органи поліції Польщі і Страж гранична на наявність порушень закону, штрафів та інших факторів через які людина може становити небезпеку польській державі.

Візія разом з усіма продовжить слідкувати за змінами у Польщі для українців та буде повідомляти про всі подальші нововведення та поправки до Спецзакону.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *