карта побиту
| |

Скільки чекати на карту побиту 2023 ? Карта побиту в Польщі для українських біженців з 1 квітня 2023 року

Починаючи з квітня 2023 року певні категорії українських біженців отримали можливість подання заяви на оформлення в Польщі карти тимчасового побиту (Кartа pobytu).

Біженцями вважаються громадяни, котрі втекли від війни з України після 24 лютого 2022 року, і оформили PESEL зі статусом UKR. Категорії біженців, котрі зможуть подати заяву на карту є наступними:

  1. громадяни України, які офіційно працюють в Польщі
  2. висококваліфіковані працівники (так звана Blue card) – медики, науковці, фахівці з it-сфери, інженери, викладачі, тощо.
  3. підприємці, котрі вже відкрили чи в процесі реєстрації свого підприємства в Польщі.

Процедура оформлення карти відбуватиметься не за спрощеним варіантом, як раніше планувалось і буде доступна лише для вищевказаних категорій людей.

Якщо ви не підпадаєте під жодну з цих категорій, то можете поки не легалізувати своє перебування і законно знаходитись в Польщі до 23 серпня 2023 року. Оформити карту побиту не є обов’язком біженця.

Але! Важливим є те, що уряд Польщі зазначив, що цей термін не буде продовжуватись незалежно від тривалості війни в Україні! Тому «Візія» рекомендує подумати заздалегідь про те, як планувати подальше перебування чи роботу в Польщі. Це можливо зробити шляхом оформлення національної візи або подавши заяву на карту тимчасового побуту.

Що таке карта побуту?

Карта побиту (Кartа pobytu) – це документ, надає право на довгострокове перебування в Польщі. Карта має вигляд пластикової карти з біометричними даними та чорно-білим фото власника.

В карті вказуються наступні дані: 

  1. Zameldowanie– зареєстроване місце проживання на території Польщі,
  2. індивідуальний податковий номер – PESEL,
  3. доступ до ринку праці чи його відсутність – dostep do rynku pracy,
  4. термін дії карти і назва органу, котрий її видав,
  5. примітки, якщо такі є, наприклад про наданий міжнародний захист.

Яким чином біженець може подати заяву на отримання карти?

Заяву на карту можна подати до воєводського управління за місцем, де зареєстровано проживання на території Польщі під тимчасовим захистом.

Пакет документів, який потрібно буде подати включає:

  1. Заява-вньосек заповнена польською мовою у 2-х екземплярах. Її можна взяти на сайті воєводства або в Wydział Spraw Cudzoziemców – відділі у справах іноземців будь-якого воєводства.;
  2. 4 фотокартки, у форматі 3,5 на 4,5 см;
  3. Оригінал і ксерокопії закордонних паспортів;
  4. Документ, котрий засвідчить право подачі заяви на карту (наприклад трудовий договір з роботодавцем, документи про реєстрацію ФОП);
  5. Документ, який засвідчує вашу тимчасову реєстрацію проживання в Польщі;
  6. PESEL UKR;
  7. Виписка з банку, яка засвідчує наявність не менше 800 злотих на рахунку;
  8. Квитанція оплати гербового збору на карту (складає 100 злотих).

Якщо людина здавала відбитки пальців при отриманні PESELя статусу УКР, то тепер на карту їх здавати повторно не потрібно. Відбитки будуть автоматично перенесені до системи POBYT. Проте, в разі збою в системі требу бути готовим, що до управління доведеться завітати все ж особисто.

Чи можна скласти вньосек на карту онлайн?

Так, не зважаючи на тривалу дискусію з цього приводу поки подача заяви онлайн є можливою за допомоги системи MOS Модуль Обслуговування Справ (mos. cudzoziemcy. gov. pl/ua). Також плюсом даного модулю є наявність української мови інтерфейсу, що спрощує значно процес. Після заповнення анкети, друку та підписання її потрібно особисто занести у воєводське управління.

В подальшому планується також спрощення подачі заяви онлайн, а саме її підписання за допомогою Довіреного профілю (Profil zaufany). Протестувати алгоритм планується у квітні, але з технічних причин цей процес може затянутись в часі. Тому поки на це не варто розраховувати

В модулі MOS для заявника також доступна можливість перегляду стану розгляду вашої заяви та інша корисна інформація щодо списків документів та порядку їх подачі, правила заїзду і виїзду з Польщі, перевірка дозвільних документів, тощо.

Скільки чекати на карту побиту?

Термін очікування карти побиту складає зазвичай до 3х місяців. Про готовність вас обов’язково проінформує менеджер, котрий буде призначений вам індивідуально. Після цього карту слід забрати особисто протягом двох тижнів.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

    1. Ні, відмови не буде. Карта та віза не пов’язані жодним чином. Відмова у візі можлива в разі правопорушень, депортації, штрафів за кордоном тощо.

  1. Чекаю вже півтора року карту. Треба виїхати в Україну. Мене впустять назад? Песеля нема

    1. При очікуванні карти безвіз вважається використаними. Тому або чекати доведеться коридор 90 днів в Україні або ж робочу візу можна відкрити і одразу вернутись в Польщу за необхідності.Візу можна відкрити зараз швидко і дистанційно, ще до виїзду з Польщі

  2. Плануєм відкривати ФОП з чоловіком. Які документи треба подати? Можна зразу подати на карту?

    1. Не зовсім зрозуміло питання: які документи потрібно на реєстрацію ФОП в Польщі чи на подачу заяви на карту побиту на підставі відкриття ФОП? Щодо другого інформаціє є у статті. Ознайомтесь будь ласка)
      Для консультації звертайтесь – +380990915128 (вайбер, телеграм, вацап)