Карта поляка
|

Карта поляка 2023. Отримання Карти поляка в 2023 році

До липня 2022 року подати документи на отримання Карти поляка можливо було на території України в Генеральному консульстві Республіки Польща. А саме у відділі «Карти поляка». Проте через війну в Україні тимчасово працює лише Консульство у Львові, та в дещо обмеженому режимі і заяви саме на Карту поляка не приймаються до подальшого повідомлення.

Зараз подати заяву на оформлення Карти поляка можна лише в Польщі в Воєводському управлінні (Urzad Wojewodzki). Зауважимо, що мова йде лише про отримання Карти вперше! Для подовження карти, зміни даних чи в разі втрати, як і раніше, можна звернутись до Консульства  Республіки Польща у Львові.

Отже, поговоримо детальніше про процедуру отримання Карти поляка в 2023 році.

Вимоги до кандидатів та процедура отримання не змінились. Подача та отримання Карти є абсолютно безкоштовною  для українців.

Порядок необхідних кроків та документів буде наступним:

 1. Потрібно звернутись до Ужонду Воєводського будь-якого воєводства в Польщі, для запису на прийом;
 2. Далі потрібно подати заяву, заповнену польською мовою (wniosek) та пакет необхідних документів. Всі документи мають бути перекладені на польську мову і завірені польським присяжним перекладачем:
 • Ваше фото, зроблене протягом останніх шести місяців
 • Оригінал та ксерокопія закордонного паспорту
 • Оригінали та ксерокопії документів, котрі підтверджують польське коріння чи документів, що підтверджують польське громадянство кандидата або його дітей та будь-яких документів, що підтверджують причетність до осіб, на котрих посилається заявник, або ж довідки відповідної організації , що засвідчить активну участь кандидата у веденні діяльності з просування та популяризації польської мови, культури або польської нацменшини
 1. Далі Вам доведеться пройти співбесіду з Воєводою. Вона буде виключно польською мовою. Питання можуть бути з історії та традицій Польщі;
 2. І в кінці Ви підпишете Декларацію про приналежність до польського народу.

Потім залишатиметься дочекатись розгляду справи, зазвичай це триває до 1-2 місяців.

Всі заявники, що вже подали заяву на Карту саме в Консульстві в Україні мають змогу забрати її особисто у Відділі «Карти поляка» з Понеділка по Четвер з 10:00 до 12:00

А також для продовження Карти, заміни даних чи в разі її втрати Ви можете подати заяву у тому ж Відділі «Карти поляка» за тим же графіком, звернувшись до віконця №18.

Необхідний перелік документів: 1) окрім заповненої Заяви, 2) закордонного та українського паспортів і 3) документа, що підтверджує Ваше місце проживання та 4) самої Карти поляка також буде потрібно в залежності від причини подання заяви:

 • у разі продовження терміну дії Карти поляка додати копії документів, на підставі яких було видано Карту поляка,
 • на заміну, якщо Карту було втрачено – коротке пояснення того, де і коли була втрачена Карта,
 • на заміну даних – документ, на підставі якого відбулася зміна Ваших персональних даних (наприклад, Свідоцтво про одруження).

Якщо Карту Ви вже отримали, тоді запрошуємо ознайомитись з інформацією щодо відкриття польської річної візи на підставі Карти поляка.

Виникли питання? Звертайтесь, будемо раді допомогти!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Доброго дня. До львівського Генерального Консульства. Всі дані та документи передавались туди.

  1. Якщо Ви мажте на увазі податись на карту – то особисто в Польщі. Якщо податись на візу по карті, – то це в Україні, у Львові і також особисто лише.
   Для консультації телефонуйте +380990915128

  1. Так, Ваша карта є підставою для відкриття візи найближчим членам родини. Можемо допомогти з анкетами, страхуванням. Реєстрації на цю візу немає. Подача особиста.
   Звертайтесь, +380990915128