| | |

Підприємництво в Польщі

Як можна зареєструвати бізнес в Польщі

Громадяни України котрі легально перебувають на території Польщі мають змогу ведення бізнесу на рівні з громадянами Польщі, тобто вести господарську діяльність у всіх формах, які є законними в даній країні. Під легальним перебуванням мається на увазі один з варіантів:

 • Якщо Ви є власником Карти сталего побиту чи Карту резидента Євросоюзу
 • Маєте Карту часового побиту на основі возз’єднання з сім’єю, посвідки на проживання з подружжям, котрий є громадянином Польщі, очного навчання у польському ВУЗі, посвідки на проживання на основі зареєстрованого в Польщі бізнесу, або ж біженства
 • Є власником Карти поляка                      

* У разі виникнення необхідності консультації чи супроводу в реєстрації компанії запрошуємо звернутись до Візії зручним способом.

Види господарської діяльності у Польщі

Вести підприємницьку діяльність можна уже з першого дня подачі заяви в Центрі обліку та інформації про господарську діяльність CEIDG. А бо ж по внесенні до Державного судового реєструKRS. 

Громадяни України В Польщі можуть здійснювати господарську діяльність таких форм:

 • Індивідуальна, одноосібна господарська діяльність (Jednoosobową działalność gospodarczą)
 • Командитне товариство (Spółka komandytowa)
 • Командитно-акціонерне товариство (Spółka komandytowo-akcyjna)
 • Товариство з обмеженою відповідальністю (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością)
 • Акціонерна товариство (Spółka akcyjna)

Реєстр CEIDG веде облік лише підприємців з одноосібною господарською діяльністю (ФОП) і членів громадських організацій фізичних осіб. Частіше всього українці реєструють в Польщі ФОП в зв’язку з тим, що це найпростіша форма ведення діяльності, але надалі ФОП дає можливість розвивати бізнес вже в Товариство з обмеженою відповідальністю. ФОП зареєструвати досить просто в тому числі онлайн, можна обирати систему оподаткування, Ви «сам собі начальник», не має потреби в наявності стартового капіталу, та спрощений бухгалтерський облік.

Але в такій формі підприємництва звичайно є й мінуси, серед яких основними є такі:

 • не кожен вид діяльності можна вести одноосібно (банківська, профспілкова діяльність, спортклуб, страховий бізнес, тваринництво, протипожежна безпека),
 • підприємець ризикує своєю власністю по зобов’язаннях ФОП,
 • зареєструвати одноосібне підприємництво зможе не кожен іноземець.

Як зареєструвати в Польщі ФОП? 

Перш за все слід знати що реєстрація є безкоштовною. Потрібно буде звернутиcь особисто в муніципалітет CEIDG чи подати заяву онлайн. Реєстрація триває від 7 до 30 днів. Онлайн подати заявку можна при наявності PESEL та Довіреного профілю (Profil zaufany). В такому випадку першим кроком буде створення облікового запису підприємця. Як це зробити можна прочитати тут: Biznes.gov.pl.

Підписати заяву можна за допомогою Довіреного профілю. Також він буде потрібен, якщо Вам потрібно буде скоригувати внесену інформацію в реєстрі CEIDG.

Для реєстрації ФОП, незалежно чи робитимете Ви це очно чи онлайн слід додати документ, що підтверджує легальність Вашого перебування в країні. Виключенням є лише біженці з України, які в’їхали в Польщу після 24 лютого 2022 року і перебувають під тимчасовим захистом. Їх законне перебування в Польщі закінчиться 23 серпня 2023 року.

Основна інформація, що буде потрібна для подачі заяви в CEIDG:

 1. Ваші ПІБ і дата народження
 2. Дані документу, що посвідчує особу
 3. PESEL 
 4. Громадянство
 5. NIP I REGON, якщо стосується
 6. Адресу Вашого місця реєстрації і адреси, які стосуються підприємства
 7. Назва ФОП. Повинна включати Ваше ім’я
 8. Коротка назва
 9. Коди PKD (потрібно обрати групу своїх кодів з класифікації видів економічної діяльності, Polska Klasyfikacja Działalności)
 10. Кількість планованих працівників
 11. Дата початку ведення діяльності
 12. Страхування ЗУС (ZUS – Управління соціального захисту), КРУС
 13. Податкова інспекція за місцем Вашої реєстрації
 14. Право власності на нерухоме майно, якщо таке присутнє.

Підприємницька діяльність у формах товариств є складнішою. Вона вимагає додаткових формальностей. Акціонери обов’язково підписують договір – Установчий акт. Реєстрація буде платною, а також у певних формах потрібен буде статутний (стартовий) капітал. Проводить реєстрацію всіх форм товариств Національний судовий реєстр (KRS). Засновниками товариства можуть бути як фізичні, так і юридичні особи і навіть одна особа.

Як можна зареєструвати свою фірму в KRS?

Товариство реєструється онлайн в системі S24 або на порталі PRS – Портал судових реєстрів. Для цього перш за все буде потрібно створити обліковий запис і підтвердити його через Довірений профіль чи Довірений кваліфікований підпис. Профіль в системі KRS створюється тут: https://ekrs.ms.gov.pl/ При реєстрації товариства створити профіль повинні всі його співзасновники.

Інформація, яка буде потрібна для реєстрації товариства онлайн:

 1. Назва компанії
 2. Адреси, пов’язані з створюваною компанією (поштові, електронні, адреси сайтів)
 3. Вибрати конкретний судовий реєстр із запропонованого списку
 4. Перелік співзасновників, керівників та членів органів правління, якщо стосується
 5. Коди PKD (потрібно обрати групу своїх кодів з класифікації видів економічної діяльності, Polska Klasyfikacja Działalności)

За необхідності консультації чи допомоги з реєстрацією Вашої компанії або ФОП у Польщі запрошуємо звернутись до Візії зручним способом.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *