Податкова декларація в Польщі
| | | |

Подання декларації PIT-37 у Польщі у 2024 році

У наступному 2024 році складати щорічний податковий звіт потрібно буде із 15 лютого.

Декларація PIT-37. Хто подає?

Наразі найпоширенішою декларацією залишається PIT-37. Подавати щороку таку декларацію зобов’язані всі заробітчани, які офіційно працюють у Польщі. Отож, роботодавець повинен сплачувати податки за найманого працівника і надати йому звіт про це у вигляді документу PIT-11.

У звіті PIT-11 буде інформація про доходи та оплачені податки за календарний рік. На підставі цього звіту і беруться дані для податкової декларації PIT-37.

PIT-11 на працівника має подаватись в електронному форматі до 30 січня 2024 року. А самі працівники від роботодавця повинні його отримати не пізніше до кінця лютого того ж року.

Найпоширенішим питанням від наших громадян зазвичай є таке:

«Якщо я працював/ла офіційно у Польщі лише 1 або 2 місяці у 2023 році, то я маю все одно подати декларацію?»

Так, якщо роботодавець надав документ PIT-11 навіть за 1 місяць, і ви продовжуєте чи плануєте перебувати та працювати у Польщі в майбутньому, то вам слід подати звітність PIT-37.

Це є зобов’язанням кожної людини, котра має у Польщі будь-які доходи!

Терміни подання декларацій та повернення коштів у 2024 році

Всі щорічні податкові звіти, включаючи PIT-37, PIT-36, PIT-38 прийматимуться в Ужонді Скарбовому (Urząd Skarbowy) з 15-го лютого. Це Податкове Управління в Польщі.

Якщо подати звітність раніше цієї дати, то раніше ніж 15 лютого розгляду та повернення коштів все одно не буде. Можна не поспішати, а все виважено та вірно підготувати.

При поданні декларації в електронному форматі зазвичай повернення податків відбувається у термін 45 днів. В разі паперового подання період очікування може становити 3 місяці, та навіть довше.

До 15-го лютого Мінфін автоматично у Польщі розрахує декларацію PIT-37 за минулий рік по кожному офіційно зареєстрованому працівнику. Перевірити вірність даних і внести за необхідності корективи можливо буде на сайті: https:// www. podatki. gov.pl /.

Зайти на сайт можна за допомогою Profil Zaufany (Довірений профіль). Зачасту особи із тимчасовим статусом захисту в Польщі його отримують із номером PESEL.

Чи потрібно перевіряти або вносити корективи у вже сформований податковою PIT-37?

Так, обов’язково. Адже у вас можуть бути наявні пільги або дотації, що вплинуть на розмір повернення коштів: пенсійні, пільги на дітей, за донорство, пільги користувачів інтернету тощо.

Якщо ж нічого не редагувати у сформованій декларації та не надсилати її на відправку самостійно, то такий звіт автоматично відправиться до Ужонду Скарбового по закінченні крайньої дати подач.

Проте, тоді ви втрачаєте можливість отримання коштів на першу та другу неповнолітню дитину в розмірі 1.112 злотих. З третю дитину повертають 2000 злотих.

Подання у 2024 році декларацій PIT-38, PIT-36, PIT-36L, PIT-16A, та PIT-28

Вже у наступному році Податкове управління також автоматично буде формувати декларації і для ФОПів (Jednoosobowa działalność gospodarcza), а не лише для найманих працівників.

Від 15-го лютого підприємці також зможуть перевіряти та змінювати свої сформовані декларації. Вони будуть містити неповну інформацію, яка наявна у податковій, а тому коригувати декларацію буде необхідністю.

Нововведенням наступного року стане і те, що всі типи PIT матимуть єдиний строк подання. Протягом попередніх звітних років, до прикладу, PIT-16 (ФОП з розрахунковою податковою картою), PIT-28 (доходи орендодавців) мали бути подані до кінця лютого. У 2023-му році цей термін збільшився до кінця квітня. Аналогічною крайня дата подання буде і в 2024 році.

Отже, для всіх типів щорічних декларацій про доходи за попередній звітний рік у 2024 році крайньою стане дата 30-те квітня.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментаря

  1. Добрий день, я отримала від роботодавця ПІТ-11, але я вже в Україні, банківського ахунку в Польщі вже не маю, як можна отримати кошти на український банківський рахунок, дякую

  2. Скажіть будь ласка, а можна якось самому глянути чи готовий піт за попередній рік?

    1. Так можна. Перевірити вірність даних і внести за необхідності корективи можливо буде на сайті: https:// www. podatki. gov.pl /.