ПІТ 37
|

Подання податкової декларації PIT-37 в 2023 році

PIT (podatek dochodowy od osob fizycznych) – це податок на доходи фізичних осіб. Найпопулярнішим видом декларації на доходи є PIT-37. Можна по-простому назвати її податком на «зарплату». 

Таку декларацію подають всі громадяни України, котрі отримують заробітню платню в Польщі. 

Тобто якщо Ви офіційно працюєте в Польщі, то роботодавець зобов’язаний оплачувати за Вас податки. 

Заповнювати та подавати річну податкову декларацію до податкового управління (Urząd skarbowy)  ви можете самостійно. 

Водночас, оскільки, щоб зробити це правильно та без зайвої мороки потрібні знання послідовності, особливостей, бухгалтерські навички та неабияка увага до деталей — фахівці агенції можуть надати максимальну допомогу.

PIT-37 У "ВІЗІЇ"

Замовляйте фаховий розрахунок і подання онлайн PIT-37 у Візії, отримайте результат упродовж 15-60 хвилин та позбудьтеся необхідності боротися з бюрократією всього за 500 грн (60 злотих) натиснувши на зображення.

БІЛЬШЕ НЮАНСІВ PIT-37

Для подання цієї податкової декларації — на початку нового календарного року польський роботодавець повинен надати працівнику декларацію PIT-11 за попередній рік. Тому для заробітчанина Польщі вона по суті є головним документом.

З 24 лютого 2022 року дуже багато наших громадян виїхали до Польщі через війну та вже працюють офіційно і сплачують податки Польщі незалежно від того чи працює людина по Трудовому договору (Umowa o prace), Договору про надання послуг (Umowa Zlecenie) чи по Угоді підряду (Umowa o dzielo)

PIT-11 Ви можете отримати один чи декілька, залежно від того скільки у Вас було офіційних працедавців протягом звітного періоду. Якщо Ви працювали в Польщі за минулий рік всього наприклад 1-2 місяці офіційно, то в такому разі декларацію теж потрібно подавати, а тому, в будь-якому разі просіть в роботодавця PIT-11 за цей період. Роботодавці зобов’язаниі надати ці документи до 15 лютого 2023 року. Адже з цього дня починається звітний податковий період, що триватиме цього року до 2 травня включно!

PIT-11 повинен містити таблицю, в котрій вказуються: Ваші доходи за звітний період і відраховані податки. А також місце проживання в Польщі у вказаний період і Ваш податковий номер PESEL.

Важливим аспектом є те, що виїзд з Польщі не є умовою для звільнення від подання такої декларації! Це потрібно зробити обов’язково, адже наслідком може бути стягнення досить великих штрафів, а також неможливість надалі офіційно працевлаштовуватись в Польщі згідно законодавства, та навіть отримати Карту побиту.

Податкова декларація PIT-37 може бути подана в паперовому варіанті до офісу податкової інспекції або ж онлайн, в електронному варіанті. Подання онлайн значно спрощує процедуру, адже немає необхідності ходити особисто до Ужонду та стояти в довгих чергах. Плюс заповнення та подання декларації онлайн є значно швидшим та зумовлює швидше опрацювання Вашої декларації Ужондом Скарбови та, відповідно, швидше нарахування повернення коштів. Якщо згідно Ваших PIT-11 та різного роду пільг таке повернення Вам належить. Наприклад, пільги по догляду за неповнолітніми дітьми.

Повернення коштів відбувається, якщо, говорячи простою мовою, роботодавець оплатив за Вас більше податкових коштів, ніж було потрібно. Про це буде вказано в звіті PIT-11. Також може бути і навпаки: якщо за Вас роботодавець недоплатив державі податки, тоді це зробити доведеться Вам.

Декларація PIT-37 містить в собі наступні складові:

Розділ А – інформація про Ужонд Скарбови за місцем проживання в Польщі і мета – нова подача або корекція попередньої декларації;

Розділ В – персональні дані платника податків згідно закордонного паспорту. PESEL, ПІБ, дата народження і адреса проживання в Польщі;

Розділ С – містить дані, що надані в декларації PIT-11. Доходи, оподаткування, тощо.

При зверненні до нашої агенції для розрахунку PIT-37 Ви можете бути впевнені, що Ваша податкова декларація буде вірно складена та вчасно подана онлайн до Ужонду в найкоротший термін.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 коментарів

  1. На жаль, песель є обов’язковим. Без нього неможливо подати декларацію. Адже песель, це податковий номер платника податків у Польщі

 1. Добрий вечір. В мене є 3 штуки Pit11, бо я міняв роботу. То треба подавати 3 декларації чи як?

  1. Доброго дня. PIT-37 подається лише одна. Туди вносяться дані з усіх PIT-11 за минулий рік, що у Вас є. Звертайтесь, допоможемо розібратись. +380990915128

  1. Доброго дня. Потрібно звернутись до фірми, переважно до відділу кадрів або в бухгалтерію. Вони зобов’язані Вам надати PIT-11, якщо Ви працювали офіційно.

 2. День добрый.за 2019 и 2021 работодатель говорил (хотя сам в этом ничего не понимает,с его слов),что бухгалтер сам отправлял в электронном виде в скарбовый уженд.был даже возврат.я ничего лично не расчитывала.сменила работу,2 в 2022.работодатели не знают,отправляли и расчитывали ли декларации?питы выдали.если бухгалтер выслал электронной почтой,значит он расчитан и идти в уженд не надо?можно ли проверить через профиль доверительный это?дякую.

  1. Добрый вечер.
   1. В редких случаях, если бухгалтер разбирается и имеет желание и время подать декларацию вместо сотрудника, он может это сделать. Если у Вас был возврат, то конечно – подача была. Тем более в случаии “неподачи” Вас мог ждать штраф и невозможностьбольше паботать в Польше официально.
   2. Если за 22 год Вам выдали PIT-11, то на основании него нужно подать декларацию PIT-37. Нужно это сделать самому. Идти в Уженд не нужно. Сейчас подать можно онлайн. Мы можем с этим помочь. Чтоб убедится се-таки расчитывали и подали ли за Вас именно PIT-37 в 2023 году можете спросить у фирмы, в бухгалтерии. Но, скорее всего, что нет.