Польські візи
Різновиди віз
Віза – це документ, у вигляді спеціальної наклейки в закордонному паспорті, що видає консульство відповідної країни з метою в’їзду іноземного громадянина до країни. Залежно від мети поїздки та плановано часу перебування візи в Польщу та інші країни ЄС діляться на декілька типів та видів.
Класифікація типів віз:
Категорія А – це аеропортна віза, що дозволяє перебувати тимчасово на території аеропорту з метою подальшого пересадки на літак в іншу країну. Покидати територію аеропорту заборонено.
Категорія B – транзитна віза. Ця віза на відміну від попередньої дозволяє залишати територію аеропорту і знаходитись в країні транзиту до 5 днів.
Категорія C – шенгенська віза. Дає можливість перебувати в країні видачі візи максимально до 90 днів. Крім того в межах цих днів можна переміщатись в інші країни зони Шенген.
Категорія Д – національна довгострокова віза. Дає можливість перебування в країні видачі візи понад 90 днів, частіше півроку або рік. В межах піврічної візи є також 90 днів для подорожі до інших країн Шенгену або 180 днів, якщо віза видана на рік.
Так як в Україні діє безвізовий режим з країнами Шенгенської угоди, то наших громадян більше цікавлять зараз візи категорії Д.
Польські національні робочі візи поділяються ще на декілька під категорій:
D05A – робоча віза по робочому Освядченні видається на термін до 180 днів з правом працювати цей час в Польщі на всіх видах робіт крім тих, що належать до сезонних
D05B – робоча віза на сезонні види робіт, видається на 9 місяців, але лише до кінця поточного року
D06 – робоча віза, що видається терміном до 1 року з правом працевлаштування та перебування до року
Для відкриття такої візи знадобиться Запрошення від роботодавця, як основний документ
Бізнес віза – потрібна, якщо Ви плануєте ділову поїздку з метою налагодження стосунків з партнерами по бізнесу, для переговорів, конференцій. Для відкриття цієї візи потрібне додатково запрошення від компанії-партнера. Віза може бути видана для одноразової поїздки або мультивіза, для не однократного перетину кордону. Зазвичай видається терміном на 30 днів в 90 денному періоді. Але може бути максимально видана на 90 днів протягом річного періоду.
Віза на підставі ведення господарської діяльності – може видаватись терміном на рік перебування і ведення підприємницької діяльності. Основним документом для подачі заяви на таку візу може бути: Документ-витяг про запис в Державному судовому реєстрі (KRS), Договір про створення товариства завірений нотаріусом, Довідка з податкової інспекції про відсутність заборгованості.
Навчальна (Студентська) віза – така віза видається переважно на 1 рік з можливістю продовження з метою відвідування навчального закладу, як дошкільного, так і ВУЗУ. Основним документом є Рішення або ж Децизія про зарахування до навчального закладу заявника.
Віза по карті поляка. Отримати її може не лише власник карти поляка, а також його найближчі родичі – дружина, чоловік, діти та батьки. Віза видається терміном на 1 рік.
Гостьова віза – для відвідин друзів, знайомих чи родини, зазвичай строком від 15 до 45 днів. Така віза видається по нотаріально завіреному Запрошенні від родичів чи знайомих в Польщі, яке повинні бути громадянами Польщі або мати постійний дозвіл на перебування
Шопінг-віза з метою поїздок на закупи до Польщі. ЇЇ отримати можуть лише громадяни, що проживають на прикордонних територіях,а саме у Львівській, Волинській та Вінницькі областях. Віза відкривається на основі документу про місце реєстрації на цих територіях. Видається терміном на 7 днів. Згодом може бути повторно видана терміном до 1 року
Вище перераховані основні види віз в Польщу, але хочемо звернути Вашу увагу на те, що інформація може дещо змінюватись в залежності від поточної ситуації в Україні, Польщі, та навіть у світі. Адже епідемія корона вірусної інфекції COVID-2019 вносила свої корективи щодо подорожей за межі України, нестабільна ситуація в сусідній країні дозволила громадянам Білорусі відкривати візу по спрощеній процедурі на території нашої країни, та війна в Україні з Росією зумовила нові реалії, наприклад уможливлення оформлення статусу біженця в країнах ЄС, лояльні умови для стартапу та ведення бізнесу українців у Польщі.
Зателефонувавши до нас Ви зможете отримати консультацію щодо актуальної інформації на даний момент та вирішити яку саме візу Вам краще оформити для виїзду.
Блог
СТРАХУВАННЯ ПОДОРОЖУЮЧИХ ЗА КОРДОН
Страховка є обов’язковим документом якщо Ви плануєте поїхати за кордон по безвізу, на відпочинок чи з метою працевлаштування.
Читати далі
РЕЄСТРАЦІЯ
ДО ВІЗОВОГО ЦЕНТРУ
Протягом довгого часу всі візові заяви подавались до Пункту Прийому Візових Анкет, або ж іншими словами Візового центру.
Читати далі
ЗАПРОШЕННЯ
ВІД РОБОТОДАВЦЯ
Запрошення для отримання робочої візи в Польщу
Як отримати за прошення?
Види робочих запрошень…
Читати далі
ПОДАЧА ДОКУМЕНТІВ
БЕЗ ВАШОЇ ПРИСУТНОСТІ
Подати документи на польську візу можливо лише у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові за попередньою реєстрацією.
Читати далі
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
В ПОЛЬЩІ
Республіка Польща
вступила до
Європейського союзу 1 травня 2004 року, що дозволило зробити серйозний крок у розвитку економіки
НАВЧАЛЬНА ВІЗА
Навчальна віза
це довгострокова
національна віза
типу “Д” з метою навчання
в університеті, школі,
ліцеї чи садочку.
Читати далі
ПІДПРИЄМНИЦТВО В ПОЛЬЩІ
Громадяни України котрі легально перебувають
на території Польщі
мають змогу ведення бізнесу
на рівні
з громадянами Польщі
Читати далі
ВІЗА ПО КАРТІ ПОЛЯКА
Карта поляка (Karta Polaka) – це документ, який підтверджує, що людина має певну приналежність до польського народу, тобто має польське коріння
Читати далі