Працевлаштування в Польщі

Республіка Польща вступила до Європейського союзу 1 травня 2004 року, що дозволило зробити серйозний крок у розвитку економіки і зростання рівня життя своїх громадян. І хоч економіка Польщі певною мірою ще відстає в порівнянні з іншими європейськими країнами, та все ж значно випереджає держави колишнього СРСР.

Тому наші громадяни останніми роками все частіше обирають Польщу як країну для працевлаштування, інтеграції та імміграції на постійне місце проживання.  До цього додається ще і спільність менталітету та активна співпраця і взаємодопомога між нашими державами. Працевлаштування в Польщі для українців має ряд ще інших переваг:

 • спільний кордон, що спрощує виїзд туди та назад,
 • комфортні сучасні автошляхи,
 • соціальні виплати в Польщі значно вищі ніж в інших країнах ЄС,
 • схожість української мови та культури, що дозволяє легко інтегруватись нашим громадянам,
 • високий рівень зарплат,
 • затребуваність наших кваліфікованих та некваліфікованих працівників,
 • різномаїття вакансій у всіх економічних сферах,
 • а також, що надзвичайно важливо, дуже проста процедура оформлення національної робочої візи і високий процент позитивних рішень по візі, близько 95%.

Щоб отримувати в Польщі гідний рівень оплати, адекватні умови праці з подальшою можливістю довгострокових робочих відносин та легалізації на території Польщі бажано працювати офіційно.

Офіційне працевлаштування містить в собі вагомі плюси:

 • Роботодавець оплачуватиме за Вас податки. Ви отримуєте права на рівні з польськими громадянами – мінімальна зарплата,  оплачена відпустка, соціальні виплати
 • Підписаний трудовий договір, що є юридичним документом та гарантує захист в разі порушень його умов зі сторони роботодавця. В умовах договору регламентується графік роботи, оплата, проживання тощо
 • Працівник має право подати заяву на отримання Карти побиту через 3 місяці офіційного працевлаштування 
 • Робота на дійсно надійну та перевірену компанію і уникнення штрафів перевірок та інших неприємних ситуацій

Що потрібно громадянину України для офіційного працевлаштування в Польщі? Потрібно здійснити наступні вимоги:

 • Потрібно отримати дозвіл на роботу (робоче чи сезонне Запрошення)
 • Оформити документ на перебування з правом працевлаштування. Це робоча віза або дозвіл на перебування
 • Підписати Договір з роботодавцем (Умова о праце або Умова Злеценя)

Заробляти в Польщі більше ніж дозволяє мінімальна зарплата цілком можливо некваліфікованим працівникам також в разі вивчення польської мови, прокачування своїх навичок і вмінь, здобуття нових, складання резюме польською мовою

Які спеціальності наразі найбільш актуальні в Польщі? 

 1. Стабільно збільшується попит на працівників в сфері сільського господарства – водіїв тракторів, комбайнів та фахівців по їх ремонту, працівників зі збору урожаю овочів, фруктів. Сфера будівництва – потрібні працівники всіх кваліфікацій. Працівники на виробництво меблів та харчової промисловості.
 2. Постійною є необхідність у працівниках медичної сфери всіх рівнів та кваліфікацій, у сферах готельного та ресторанного бізнесу, сфері інформаційних технологій – програмісти, системні адміністратори, а також працівники соціальної сфери.
 3. Також легко влаштуватись на роботу маючи кваліфікацію водія-далекобійника, водія вантажника та водія громадського транспорту.

Для пошуку роботи в Польщі варто звертатись до надійних та перевірених організацій. Доступ до реальних вакансій і пропозицій працевлаштування можна отримати на сайті повітових бюро праці https://oferty.praca.gov.pl або встановивши програму в своєму смартфоні ePraca.

Поради щодо пошуку роботи та уникнення ризиків можна знайти на сайті EURES

Тут можна ознайомитись зі списком акредитованих рекрутингових компаній в Польщі: www.stor.praca.gov.pl

Важливою інстанцією для працівників та шукачів роботи в Польщі є Державна інспекція праці. Туди можна звернутись за безкоштовною юридичною допомогою з питань працевлаштування, законності умов договору з роботодавцем, неправомірності дій компанії тощо:  https://www.gov.pl/web/pip/nieodplatne-porady-prawne

Номери телефону Державної інспекції праці в залежності від місця праці по воєводствах:

22 111 35 88 – у Мазовецькому, Лодзінському, Великопольському, Свєнтокшиському, Люблінському і Любуському воєводствах

 89 333 17 41 – у Вармінсько-Мазурському, Підляському, Куявсько-Поморському, Поморському і Західно-Поморському воєводствах

22 111 35 29 у Підкарпатському, Малопольському, Сілезькому, Опольському і Нижньосілезькому воєводствах.

Важлива інформація, що стосується біженців з України, котрі виїхали в Польщу з 24 лютого 20222 року:

Якщо Ви легально прибули до Польщі з початку війни, то має право працювати не оформляючи Дозвіл на роботу. В такому разі всі юридичні питання бере на себе працедавець. До 14-ти днів від початку Вашої роботи фірма зобов’язана повідомити про це та надати про Вас інформацію місцевий повітовий центр зайнятості.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *