Правила виїзду українців із Польщі до інших країн у 2024 році
Часто маємо справу із питаннями від наших громадян, котрі вже тривалий час перебувають на території Польщі та хочуть поїхати у відпустку до інших країн, «звозити дітей на море» чи приїхати провідати рідних, друзів в Україні. Але, як це правильно зараз можна зробити знають далеко не всі.
Тому, у даній статті ми вирішили відповісти на основні питання щодо перетину кордону та повернення назад до Польщі.
Основною умовою для безперешкодних поїздок до країн зони Шенгену чи інших є легальне перебування українця у Польщі. Проте, окрім цього є ще й інші важливі аспекти при перетині кордону, котрі потрібно знати.
Що потрібно для перетину кордону із Польщі у 2024 році?
- Необхідно заздалегідь дізнатись правила в’їзду та перебування в обраній вами країні для подорожі. Наприклад, при прибутті одразу в аеропортах Єгипту відкривається короткострокова туристична віза. А в Туреччину, Чорногорію чи Македонію віза не потрібна, хоч ці країни і не належать до зони Шенгену. Ознайомитись із актуальною інформацією щодо перетину кордону до різних країн можна за цим посиланням.
- Документи, які будуть необхідні для виїзду із Польщі. Основний та перший пункт − біометричний закордонний паспорт. Далі документи варіюються у залежності від підстави легального перебування особи у Польщі:
- якщо є дійсна на момент виїзду і повернення до Польщі Карта побиту;
- або діюча національна віза у Польщу;
- українці, котрі перебувають під тимчасовим захистом, тобто мають PESEL UKR – повинні мати застосунок mObyvatel і обов’язково активну у ньому Dia.pl. Сам по собі песель УКР не є підставою для виїздів.
- туристичне медичне страхування. Якщо воно не входить вже у вартість придбаного туру на відпочинок або за відсутності у подорожуючого EKUZ – Європейської Карти медичного страхування. EKUZ зазвичай мають особи, котрі офіційно працевлаштовані у Польщі й роботодавець сплачує за них внески до ZUSу;
- для дітей потрібен буде Дозвіл на виїзд від батьків, якщо дитина не перетинає кордон з одним із них.
Які можуть бути проблеми при поверненні до Польщі з інших країн?
Dia.pl – це окрема та болюча тема наразі для багатьох. Адже нерідко трапляється так, що поза межами Польщі додаток виявляється неактивним, статус УКР «злітає», тобто його втрачено і в українця немає підстав для повернення у Польщу.
У такому разі доведеться або чекати коридор для відновлення безвізу або відкрити довгострокову польську візу – робочу, бізнес-візу, студентську візу чи по Карті поляка. У нашій попередній статті висвітлили цю проблему статусу UKR та як їй можна запобігти.
Станом на червень 2024 року офіційно діє правило про перетин кордону із Польщі по статусу УКР не більше ніж на 30 днів за одну поїздку. У разі зміни цього пункту у Спецзаконі Візія також опублікує обов’язково дану інформацію.
Якщо українець приїхав з України до Польщі по внутрішньому паспорту-книжці чи ID-картці або по Свідоцтву про народження дитини, то перетинати кордон із Польщі по цих же документах він не зможе. Потрібно оформити паспорт громадянина для виїзду за кордон. Зробити це можна у Консульстві України або ж у ДП «Документ» за кордоном.
Ще один важливий нюанс! Якщо Карта побиту або віза закінчилась після 24 лютого 2022 року і була продовжена згідно Спецустави, то право перебувати на території Польщі особа має, але виїздити за її межі, на жаль, ні.
Радимо планувати свій виїзд у відпустку або на вихідні за межі Польщі завчасно щоб уникнути непередбачуваних обставин і неприємностей на кордоні.
Для консультації із питань перетину кордону чи оформлення візових документів звертайтесь до менеджера Візії, як завжди, у зручний для вас спосіб.
Доброго дня! Потрiбна консультацiя щодо вiрних дiй. Немовлят 1рiк мае канадське, украiнськi та iрацьке громадянство _виiджае з Канади з матiр”ю украiнкою до Украiни через Польщу. Квиток оформлявся на немовлят за наявним на даний час канадським паспортом.. В Польщi плануеться отримати загранпаспорт Украiни, згiдно довiдки про громадянство Украiни. Питання _при перетинi польського та украiнського митного кордону надавати отриманий Украiнськiй загранпаспорт на немовля чи повиннi до кiнцевоi точки призначення, а саме Украiни надавати тiльки Канадський, що не хотiлося бо змiюються умови?
Доброго дня. Ми візова агенція, займаємось візами до Польщі. Вам необхідно в даному випадку проконсульстуватись в МЗС або ж консульстві України