Продовження перебування біженців в Польщі
| | | |

Продовження перебування біженців та скасування стану епідемії у Польщі

У зв’язку із війною в Україні Президент Республіки Польща підписав зміни до Спецустави щодо продовження терміну Захисту та законного проживання наших громадян до 04 березня 2024 року.

Зміни торкнуться українських біженців, котрі заїхали на територію Польщі з 24.02.2022, а також їх дітей, котрі народились в Польщі в цей період часу, тобто від початку повномасштабного російського вторгнення.

Отже, від 23 серпня цього року буде продовжено:

  • Термін дії національних польських віз
  • Термін дії посвідок на проживання в Польщі, тобто карт побиту
  • А також термін польських документів, що посвідчують особистість

Також визначено певній категорії наших громадян, які зможуть залишатись на території Республіки Польща довше, до 31.03.2024 р:

  • Дошкільнята, котрі будуть знаходитись та навчатись у Польщі станом на 04 березня 2024 року
  • Школярі, котрі навчаються в освітніх закладах Польщі або ж України, в разі дистанційного навчання (що буде підтверджено відповідними документами)
  • Учні поліцеальних шкіл, гімназій та шкіл для дорослих, якщо вони почали навчання не раніше 2022-2023 року навчання

І ще одним винятком є категорія учнів, котрі у наступному, 2024 році будуть здавати у Польщі екзамени на отримання атестату зрілості. Вони зможуть легально перебувати до 30.09.2024 р.

Найголовнішою засторогою від втрати статусу тимчасового захисту у Польщі є виїзд за її межі не більше ніж на 30 днів за 1 раз. Варто про це пам’ятати та при повторному перетині кордону в Польщу звертати на це увагу працівника Прикордонної служби, маючи при собі встановлений додаток Dia.Pl, де цей факт повинен бути зафіксованим. Адже дуже часто стикаємось із ситуацією, коли українці помилково втрачають статус через цей аспект.

Варто зауважити, що через зміни до Спецустави ті українці, котрі перебувають під тимчасовим захистом у Польщі не мають обов’язку подавати документи на отримання карти побиту, адже термін їх законного перебування продовжено!

Але, оновлення Спецустави також передбачає зобов’язання біженців, які перетинають та вже перетнули  кордон та бажають отримати статус захисту УКР. Вони повинні оформити номер PESEL. На це дається максимум 30 днів. Важливо, що ті особи, котрі вже мають чи мали захист в інших країнах Європейського Союзу в Польщі тепер його отримати не зможуть.

Як надалі бути тим громадянам України, котрі заїхали в Польщу до початку війни, тобто до 24.02.2022 року?

Поки що такі особи можуть легально знаходитись у Польщі до 23.08.2023, тобто лише до кінця серпня цього року.

Але через скасування стану епідеміологічної загрози з 01 липня 2023 року вони мають заздалегідь подбати про своє подальше продовження законного знаходження на території Польщі після 23 серпня. Адже національні візи та карти побиту більше автоматично не продовжуватимуться!

Продовжити своє легальне перебування така категорія громадян може наступними способами:

  • Оформити польську національну візу терміном на 1 рік
  • Подати документи на карту побиту
  • Виїхати в Україну для оновлення безвізового коридору терміном на 90 днів. Після цього можливий буде заїзд в межах безвізового режиму

Варто зазначити, що подання документів на карту побиту дає можливість залишатись у Польщі на основі печатки про очікування карти, але не перетинати кордон!

При виїзді за межі території Польщі для повторного повернення доведеться чекати безвізовий коридор 90 днів в Україні або ж оформляти польську національну візу − робочу, бізнес-візу, по Карті поляка чи навчальну.

З огляду на це варто зважити який тип легалізації буде більш доречним в кожній окремій ситуації, а головне швидшим та дешевшим. Разом з тим, очікування на карту не виключає можливості отримати візу для можливості багаторазового перетину кордону, і навпаки, наявність візи не виключає можливість подання документів на карту побиту.

Зауважимо також, що отримати зараз національну польську візу можна легальним способом дистанційно. Подання документів на візу відбувається за допомогою поштового відправлення, без необхідності особистого відвідування візового центру у Львові та знаходження на території України загалом!

В разі виникнення питань, для консультації чи допомоги в оформленні документів звертайтесь в агенцію Візія зручним способом!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *