Статус укр в Польщі в 2024 році
| | | |

Продовження тимчасового захисту в Польщі. НОВИНИ

Як і обіцяли, агенція Візія разом з усіма продовжує слідкувати за новинами та змінами стосовно питання продовження тимчасового захисту для українців у Польщі.

Отже, що відомо станом на початок лютого 2024 року.

01.02.2024 на польському урядовому порталі з’явився проект щодо змін у Законі про допомогу громадянам України у зв’язку з війною із рішенням щодо дати продовження перебування українців на підставі тимчасового захисту.

Наразі у Законопроекті зазначається продовження захисту поки що до 30.06.2024 року, а не до 4 вересня як прогнозувалось раніше. Звичайно, що це лише проект і він підлягає змінам та поправкам перед ухваленням.

Короткий виклад Законопроекту по пунктах

 1. Соціальні виплати у Польщі також повинні бути продовжені до 30 червня 2024 року;
 2. До цього ж часу мають продовжити дію національних робочих віз, карт побуту та днів по безвізу для тих осіб, котрі заїхали в Польщу до 24.02.2022 року;
 3. Також підлягає відтермінуванню до цього часу процедура повернення до України громадян, що отримали депортацію або заборону на виїзд до Польщі та ЄС (в рамках порушення особою законів, штрафів тощо);
 4. Буде продовжено спеціальний дозвіл на працю релокованим до Польщі через війну лікарям, медсестрам, акушерам, стоматологам;
 5. Крім цього продовжиться на цей період пауза у видачі карт тимчасового і сталого побуту та резидента ЄС для висококваліфікованих працівників.

Законопроект поки знаходиться на розгляді та буде ухвалено урядом після внесення можливих поправок. І далі підлягатиме передачі на розгляд польським парламентом та ухваленню в першому кварталі 2024 року.

Для ознайомлення посилання на сам Законопроект:

https: //www.gov.pl /web/ premier/ projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-pomocy-obywatelom-ukrainy-w-zwiazku-z-konfliktem-zbrojnym-na-terytorium-tego-panstwa7

Продовжуємо разом з вами слідкувати за подіями та новинами.

 А у разі необхідності консультації з питань перетину кордону або відкриття візи запрошуємо звертатись до агенції Візія у зручний вам спосіб.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

 1. Привіт!) Маю статус укр, подалась на карту побиту. Чи можу я виїжджати за кордон до моменту отримання карти?

  1. Якщо статус буде ваш анульовано, то виїхати зможете, але для повернення назад до Польщі прийдеться чекати 90 днів на оновлення безвізу, або відкрити візу річну. Одразу випереджу питання: паралельно віза та очікування карти сумісне. На розгляд справи віза не впливає, але дасть змогу їздити протягом року. Відповідаю вам на підставі досвіду своїх клієнтів

 2. Доброго дня ,підкажіть будь ласка,якщо я подамся на карту сталого побиту зі статусом УКР чи зможу через деякий час виїхати на тиждень в Україну?

  1. Так, раніше була офіційна інформація, що статус анулюється при отриманні Децизії. Але зараз, коли люди подають документи на карту, то попереджають в Ужонді, що статус буде анульовано через місяць. Для повернення в такому випадку до Польщі знадобиться віза, бо безвіз вважатиметься вичерпаним.