Реєстрація до Візового центру

Протягом довгого часу всі візові заяви на подавались до Пункту Прийому Візових Анкет, або ж іншими словами Візового центру. Це була асистуюча комерційна компанія VFS Global, яка співпрацювала з Консульством Республіки Польща в Україні. Щоб подати документи на візу в Польщу чи Чехію потрібно було оплатити Візовий збір у Кредо чи Приват банку та дочекатись дзвінка оператора Візового центру для призначення дати. Подати документи можна було виключно за місцем прописки  в Україні.

Але з 24 лютого, в зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну Візові центри FVS Global  було зачинено на невизначений термін і подати документи на польську візу стало можливо лише у Генеральному Консульстві Республіки Польща, яке відновило свою роботу у Львові з 7 квітня цього року.

В Серпні 2022 року подання документів знову відновлено через іншу  посередницьку компанію, Візовий центр -TLC Contact. Подати документи в призначений день можна особисто або ж за Вас може подати Довірена особа по нотаріальній Довіреності. 

Незалежно від місця прописки в Україні всі заявники можуть подати документи на польську національну візу за попередньою реєстрацією у львівському Візовому центрі. 

Є наразі 3 категорії заявників, котрі можуть подати документи без попередньої реєстрації:

  • весь склад сім’ї громадянина Республіки Польща або ж однієї з країн Євросоюзу,
  • власники Карти поляка, а також їх близькі родичі і
  • ті, хто претендують отримати візу в межах програми POLAND. BUSINESS HARBOUR.

Якщо Ви не належите до однієї з цих категорій, то реєстрація на візу є обов’язковою!

Реєстрація зараз проходить онлайн на сайті Консульства, в системі е-konsulat. Це відбувається в декілька етапів:

  1. На першому етапі подається онлайн заявка на сайті відповідно Ваших паспортних даних та Запрошення.
  2. Заявка опрацьовується адміністратором консульства. На цьому етапі йде перевірка Вашого Запрошення на актуальність. А саме: чи не анульоване вже на цей момент Запрошенням роботодавцем, чи всі Ваші дані в Запрошенні вірні, чи відповідає воно цьогорічним вимогам по заробітній платі, часовому навантаженню праці та й чи взагалі існує фірма працедавець, яка Вас запрошує.
  3. Якщо із Освядченням є проблеми чи воно анульоване на електронну пошту прийде стандартний лист-автовідповідь з відмовою у подачі заявки на візу. Зазвичай такий лист приходить протягом 1-4 днів. Вам буде потрібно в такому разі попросити роботодавця оформити нове Запрошення або ж зробити корекцію наявного, якщо там є неточності. Тоді можна буде повторно подати заявку на реєстрацію.
  4. Якщо Освядчення пройшло успішно перевірку, то з консульства приходить посилання на заповнення повної Візової Анкети. Воно дійсне 24 години! За цей час потрібно вірно на сайті заповнити Анкету. Важливо щоб всі дані були правильно внесені, інакше можуть бути проблеми при подачі документів у назначений системою день. Коли Анкета заповнена та збережена на сайті вона автоматично буде взята в ротацію для реєстрації. 
  5. Раз на тиждень (інколи двічі) проводиться автоматичне випадковее жеребкування між збереженими анкетами в базі Консульства. При кожному розіграші дати призначаються на 5 робочих днів наступного тижня. Тобто якщо система обрала Вашу анкету цього разу, то потрібно бути готовим заздалегідь, що подача пакету документів у Львові може бути вже в “наступний” понеділок. 

Якщо ж Вашу анкету цього разу система не обрала, то вона автоматично «переноситься» на наступний розіграш. І так буде тривати допоки Ви врешті успішно не будете зареєстровані. Подавати заявку ще раз, тобто двічі не потрібно. Її система не пропустить, поки не спрацює перша.

В разі успішної реєстрації з консульства на емейл прийде вже заздалегідь заповнена анкета, яка буде містити також унікальний штрих код, дату і час візиту, а також адресу консульства. Так як заявників з усієї України зараз дуже багато, плюс часті “повітряні тривоги” працівники Візового центру заледве встигають приймати та обробляти заявки, тому потрібно бути готовим до того, що в назначений день, незважаючи на чітко призначений час, Вам доведеться чекати на прийом кілька годин в черзі, а то й весь робочий день. Видачі візи в той же день очікувати також не варто. Працівник при подачі документів Вам повідомить коли можна буде забрати паспорт з Візою. Зазвичай через 5-7 робочих днів.

Така ситуація з випадковим призначенням дати та великими чергами звичайно створює складнощі заявникам в плануванні свого часу та поїздки до Львова з іншого регіону України чи взагалі з-за кордону, що актуально зараз для наших чоловіків, перетинати кордон ризикуючи неповерненням назад.

Тому консульство надало офіційно можливість відкрити візу «не виходячи з дому» чи навіть не в’їжджаючи в Україну. Немає жодної потреби витрачати кошти на дорогу, проживання у Львові, стояти в чергах до Візового центру в день подання документів і потім отримувати самому документи після розгляду. Тобто Ви маєте можливість відкрити візу дистанційно. А наша агенція за необхідності може допомогти Вам повністю в цьому процесі – від оформлення запрошення до отримання візи !

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *