Список пунктів пропуску кордону з Польщею та правила їх перетину

Щоб перетнути державний кордон пішки, автомобілем, потягом чи літаком кожен громадянин повинен пройти через пункт пропуску або контролю. Перевірку та рішення про пропуск кордону приймають працівники Державної прикордонної служби України.

Основним документом перевірки слугує Закордонний паспорт громадянина України. Крім нього перевіряються документи, що підтверджують мету запланованої поїздки а також багаж, вантажі, що перевозяться, транспортні засоби. При успішному проходженні контролю в паспорт працівник ставить штамп в’їзду або виїзду з країни.

На даний час на кордоні з Польщею діє 17 пунктів пропуску – 8 автомобільних, 6 залізничних та 3 пункти контролю.

Автомобільні міжнародні пункти пропуску:

Рава-Руська – для легкових і вантажних транспортних засобів, пасажирського транспорту. Пішоходи можуть перетинати кордон, але лише з України.

Ягодин – для вантажних транспортних засобів, вага котрих більша 7,5 тонн, а також пасажирських автобусів.  Легкові транспортні засоби і пішоходи наразі не пропускаються.

Угринів – для транспортних засобів, вага котрих до 3,5 тонн. Пішоходи з України пропускаються.

Грушів – для легкових та вантажних автомобілів, вага котрих не перевищує 7,5 тонн та пасажирських перевезень. Пропуск пішоходів також лише з України.

Краковець – для легкових для вантажних транспортних засобів. Пасажирські автобуси пропускаються лише в Україну.  Пішоходи з України.

Шегині – для легкових, вантажних транспортних засобів, а також для пасажирських автобусів та пішоходів в обидва напрями. Зараз це єдиний пропускний пункт, де пішоходи можуть перетинати кордон туди й назад.

Смільниця – для легкових та вантажних транспортних засобів, вага котрих не перевищує 7,5 тонн, а також пішоходів в Україну.

Залізничні пропускні пункти: Рава-Руська – Верхрата,  Рава-Руська – Хребенне, Хирів – Крьосценко, Ягодин – Дорогуськ, Володимир-Волинський – Хрубешув, Мостиська – Пшемисль.

Зараз діючими є 2 пункти: Мостиська і залізничний львівський вокзал

Пункти контролю: Лудин, Ізов, Львів

Зараз, під час війни громадяни України мають змогу відстежувати чергу на пропускних пунктах задля обрання оптимального і найшвидшого для себе варіанту на сторінці Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України на сторінці у Facebook – Західний кордон.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *