Як призначити тимчасового опікуна дитині. Документи для оформлення опікунства. Приклад Заяви. Хто може стати опікуном. Координатор у навчальному закладі Польщі.
| | | |

Тимчасовий опікун для дитини у Польщі

За законом Польщі, малолітня дитина не може залишатись без нагляду сама у країні, тобто без офіційного опікуна. Якщо органи опіки дізнаються, що дитина знаходиться одна, з іншими неповнолітніми чи особами, які опікунами офіційно не є, то її можуть направити до соціального або родинного типу закладу.

Інколи трапляється так, що батькам, котрі проживають із дитиною у Польщі доводиться виїжджати із країни на деякий час. У таких випадках дуже важливо правильно оформити документи на тимчасове опікунство дитини (Ustanowienie opiekuna tymczasowego).

А ще частіше маємо ситуацію, коли батьки чи офіційні опікуни не виїздять із дитиною взагалі за кордон, наприклад, для навчання. Також багато батьків зараз відправили та відправляють своїх дітей за кордон у зв’язку із війною в Україні. Відповідно, опікун на місці також має бути призначений.

Як призначити тимчасового опікуна у Польщі?

Необхідно подати заяву про опікунство до Родинного суду за місцем проживання чи планованого проживання дитини. Скласти заяву (Wniosek o opiekuna) можна особисто звернувшись до установи, а також поштою. Зразок заяви на тимчасове опікунство доступний за посиланням.

Перший варіант є швидшим, з урахуванням часу на доставку документів. Процедура подання заяви до Суду на призначення тимчасового опікунства над дитиною з України є безкоштовною. Розгляд справи займає мінімум часу, усього кілька днів, з урахування її важливості для неповнолітнього.

Перелік документів для оформлення опікунства

 1. Оригінал і ксерокопії закордонних біометричних паспортів, де зазначено перетин кордону до Польщі опікуна та дитини;
 2. Нотаріальну згоду обох батьків на виїзд за кордон із метою навчання та призначення тимчасового опікуна;
 3. Ксерокопія Свідоцтва про народження дитини і тимчасового опікуна (у разі наявності родинних зв’язків);
 4. За наявності, ксерокопія паспорту громадянина Польщі, песеля UKR, Карти побиту або візи у Польщу майбутнього опікуна;
 5. Документ про місце прописки або Договір оренди житла у Польщі, де буде вписаний опікун та дитина.

За відсутності котрогось із необхідних документів потрібно звернутись до довідкового пункту в суді для консультації. Там же нададуть формуляр заяви двома мовами – українській та польській.

Написання заяви на тимчасове опікунство

Формуляр заповнюється обов’язково польською мовою у довільній формі, але має містити таку фразу: «Прошу призначити мене тимчасовим опікуном..»

Які дані мають бути зазначені у заяві на опікунство:

 • паспортні дані та номер телефону, електронна пошта заявника;
 • паспортні дані, номер телефону та електронна пошта особи, котра призначається як тимчасовий опікун, (у разі якщо це різні особи);
 • паспортні дані дитини і батьків/постійних опікунів;
 • інформація про доходи, актуальний стан здоров’я, довідка про несудимість судимість майбутнього опікуна;
 • наявність або відсутність родинних зв’язків із дитиною, обґрунтування вибору у кандидати саме цієї особи;
 • короткий виклад ситуації та обставин про те, чому батьки не можуть наразі виконувати свої обов’язки.

Хто може стати тимчасовим опікуном для дитини у Польщі

На цю роль потрібно обирати людину зважено людину, адже ви довіряєте їй найцінніше – здоров’я та благополуччя своєї дитини. Обрати можна, наприклад, близького родича або хорошого знайомого, котрий зможе виконати як слід покладені на нього обов’язки.

Звичайно ж, що особа-кандидат має бути повносправною, повнолітньою та не мати жодних проблем із законом.

У разі відсутності такої людини у Польщі можна звернутись до соціальної допомоги. Її місцеві виконавчі органи також можуть допомогти із обранням кандидата на тимчасове опікунство дитини.

Уповноважений представник дитини – координатор у навчальних закладах Польщі

Окремий випадок − навчальні заклади Польщі типу ліцеїв, університетів тощо. Вони зачасту надають своїх опікунів-координаторів, себто уповноважених представників на період навчання до виповнення 18 років школяра чи студента. Нюансом є те, що один координатор зазвичай опікується одразу декількома дітьми, що може призвести до не зовсім належного нагляду за дитиною.

А також декотрі навчальні заклади хоч і вимагають наявність офіційного представника-опікуна у дитини, проте самі не надають такого, або ж роблять це за окрему плату. Варто зважити ці аспекти при вступі дитини у Польщу та заздалегідь узгодити цей важливий момент, якщо ваша дитина ще не досягла повноліття.

Будьте уважні та відповідальні, адже правильне оформлення тимчасового опікунства гарантуватиме безпеку вашої дитини, а також ваш спокій!

Якщо вам необхідно зібрати документи та відкрити візу на навчання дитині у Польщі, запрошуємо звертатись за телефонами:

+380990915128 (вайбер, телеграм, вацап)
+380985414545 (вайбер, телеграм)

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *