Відмова у в’їзді у Польщу. Причини та способи вирішення проблеми
Чому можуть не пустити до Польщі ?
Останнім часом все більше українців стикаються з проблемою при перетині кордону до Польщі, а саме відмовою у в’їзді.
Через війну в Україні, на початку 2022 року всі наші громадяни із зрозумілих причин могли безперешкодно виїхати куди завгодно та навіть за відсутності документів, в тому числі паспортів. Проте, зараз усі візові та «безвізові» питання пов’язані із перетином кордоном поступово повертаються до звичних рамок законодавчого регулювання.
Через це і виникає все більше питань та плутанини на кордоні. Спробуємо разом розібратись у поточній ситуації, станом на кінець 2023 року.
Отже, основні причини відмови у в’їзді в Польщу наразі переважають такі:
- Закінчення днів по безвізу або ж «біометрії».
- Недійсний чи протермінований закордонний паспорт. Тут зрозуміло, що вам буде необхідно поновити документ.
- Втрата статусу UKR у Польщі, тобто тимчасового захисту в Польщі чи іншій країні ЄС, а відтак, Dia Pl стає недійсною для повернення.
- Лише печатка/штамп про очікування Карти побуту. Так, як він не є підставою для повернення до Польщі.
- Вже частіше трапляються випадки непропуску через відсутність туристичного страхування. Вирішення ситуації очевидно. Потрібно оформити поліс медичного страхування.
- Наявність заборони на виїзд за кордон чоловікам призовного віку та відсутність у них документів про звільнення від мобілізації.
![відмова у виїзді в польщу. Штамп з позначкою F](https://visia.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/vidmova-u-vyizdi-v-polshchu.jpg)
Щодо пунктів 1, 3 та 4 (зазвичай це штамп із літерою F), то вирішенням питання по виїзду є або очікування коридору 90 днів для оновлення днів по безвізу або оформлення довгострокової національної візи D, що дозволить вам виїхати одразу по її відкритті.
Адже віза терміном на 6 місяців та більше «перекриває» коридор по безвізу і дає право необмеженої кількості виїздів протягом її дії.
Чому є важливим штамп в паспорті про перетин кордону ?
При проходженні контролю на кордоні співробітник прикордонної служби повинен поставити в закордонний̆ паспорт спеціальну печатку або штамп про перетин кордону.
Це стандартизований прямокутний штамп, котрий міститиме червоні цифри, якими зазначається дата виїзду, крім того, у штампі буде код назви держави перетину кордону, наприклад PL, та назва пропускного пункту, номер зміни, яка була в цей день на кордоні. Також у штампі буде спеціальна позначка-малюнок транспорту, яким ви їдете та збираєтесь перетнути кордон: автомобіль, потяг, літак, паром.
Додатково хочемо зазначити, що завжди варто слідкувати за тим, щоб на кордонні вам поставили штамп про в’їзд чи виїзд з країни. Адже, багато проблем та нюансів зараз пов’язані і з цим аспектом також:
1. Можна помилково втратити статус UKR в Польщі і буде складно довести, що ліміт у 30 днів поза межами країни не перевищено, навіть якщо ви заїхали пред’явивши прикордоннику Dia Pl.
Доведеться звертатись до прикордонної служби (Страж гранічна − Straż Graniczna) із запитом на зміну даних по перетину кордону, і після цього до ZUS для відновлення самого статусу і виплат. Це зачасту займає багато часу і не є гарантією успіху чи убезпечення від повторної втрати статусу.
![Штампи перетину кордону](https://visia.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/Shtamp-F-pry-peretyni-kordonu.jpg)
2. Також без штампу про повернення в Україну існує висока ймовірність відмови у відкритті візи в Польщу. Адже, згідно нововведень від 1 вересня 2023 року є необхідність знаходження на території України для оформлення візи.
Проте, ця проблема може бути вирішена, якщо людина особисто з’явиться в Консульстві Польщі і таким чином доведе, що перебуває в Україні на час відкриття візи.
Позначки штампів про відмову у в’їзді за кордон
Якщо вас не пустили на кордоні, перш за все, важливо визначити для себе причину. Цілком ймовірно, що підстав для паніки немає і питання можна вирішити.
Отже, для цього розшифруємо значення літер, котрі ставить прикордонник поруч із печаткою про невиїзд:
A – відсутні дійсні документи для перетину кордону (немає страхування, протермінований чи відсутній закордонний паспорт)
B – у вас на руках фальшиві документи. Це вже підстава для заборони чи навіть депортації!
C – немає візи для в’їзду або ж днів по безвізу/біометрії. Потрібно або ж вичекати коридор 90 днів або відкрити довгострокову візу в Польщу.
D – сфальсифікована віза. Таке буває вкрай рідко, адже відкриту Консульством візу практично неможливо підробити.
E – відсутність документів, які підтверджують мету поїздки, наприклад, запрошення, страховки, бронювання готелю.
F – перевищено 90 днів безвізу протягом півріччя на території Європейського Союзу. Як ми уже вище зазначали − зараз найчастіше саме з такою відміткою в штампі стикаються українці через плутанину із безвізом та захистом в інших державах, а також при очікуванні Карти побуту. Тут також доведеться або ж чекати коридор в Україні для оновлення безвізу або відкрити візу для можливості одразу по ній виїздити.
G – недостатньо коштів для подорожі шенгенською зоною з туристичною метою. Таке трапляється вкрай рідко зараз.
H – людина знаходиться у базі Шенгену SIS або ж в національному реєстрі. Іншими словами − депортація.
I – людина становить загрозу безпеці якійсь з країн Європейського Союзу. Порушення законів, штрафи, міжнародний розшук.
Для консультації з питань перетину кордону або оформлення документів для виїзду звертайтесь до Візії зручним для вас способом.
Скажіть, якщо жінка хоче виїхати в Україну на кілька днів, але в неї закінчилася карта побуту, статусу укр теж немає, чи випустять її назад до Польщі? І що для цього потрібно?
Можуть не пропустити на кордоні назад до Польщі в такому випадку. Тоді доведеться чекати 90 днів відновлення безвізу в Україні або ж відкрити візу на рік щоб одразу поїхати.
Для консультації +380990915128 (вайбер, телеграм)
Підкажіть будь ласка дівчина їхала до Польщі а її не пропустили і поставили штамп в паспорті з буквою G через який час вона зможе знову їхати до Польщі дякую
Якщо дівчина їхала за кордон та вказала мету поїздки туризм чи відвідини родичів, то повинна мати із собою кошти на поїздку, хоча би 500 доларів у еквівалентів у гривні, євро або злотих. Потрібно просто мати із собою кошти при наступному перетині кордону. А також медичне туритсичне страхування. Або ж зазначити на кордоні, що вона їде аби отримати статус захисту, якщо це так, звісно. Тоді кошти не вимагаються
З Польщі виїзжали на 20 днів до України. Штамп про виїзд в закордоному паспорті поставили. Коли заїзджали предявляли “mObywatel”. Штамп про в’їзд не поставили. Що робити?
Маючи статус захисту,при перетині кордону по Dia Pl штампи у паспорт не ставляться.
Якщо повернули і поставили F , немала фізичної пластикової картки на Permit Може знову їхати через Польський кордон?
Доброго дня. Ситуація не зовсім зрозуміла ваша. Чи про Карту побиту мова чи про інші документи? Для консультації зверніться будь ласка за телефоном +380990915128 (вайбер, телеграм, вацап)
Скажіть будь ласка, чому під час відкриття сезонної візи, з польського консульства в Україні попросили надіслати всі умови о праці протягом 5 років, де я працювала в Польщі, чи можуть відмовити в візі
Є сумніви, що ви реально збираєтесь там працювати і що працювали офіційно у Польщі раніше. Тому попросили підтвердження. Якщо його не надати, тоді так, на жаль у візі буде відмовлено.
Не маю вiзи про в’iзд з Украiни в Польшу, прямую до Францii,маю там документ про тимчасовий захист
В чому полягає суть вашого запитання?
Доброго дня) цікавить питання
Мама заїхала до Польщі по біометрії, а виїхати планує по карті побуту. Чи можуть бути проблеми на кордоні?
Доброго дня. Ні, тут немає жодних проблем
Якщо поставили заборону з позначкою Н на вʼїзд в Польщу, але не через систему SIS, а через національний реєстр, то чи можливо їхати до інших країн Шенгену (наприклад, Угорщину)?
Точну відповідь у такій ситуації може надати лише юрист.
Добрий день,відмовили у візі,ніби через те,що роботодавець вказав малий заробіток у документах,чи таке можливо,і чи можна відкрити з іншим документом від роботодавця….і чи в разі відмови можна повернути кошти і як?
Так, відмова у візі через неправильні дані у запрошенні – неповна ставка або зарплата невідповідна. Візовий центр Польщі не повертає коштів у разі відмови і це зазначається на офіційному сайті. Можна виправити запрошення чи оформити нове, уже вірне і повторно подати документи на візу.