Студентська, навчальна віза у Польщу. Як і де відкрити візу студенту в Польщу у 2024 році. Перелік документів для подачі повнолітнім заявникам та дітям. Скільки чекати на візу? Дистанційна та особиста подача документів
| | | |

Віза у Польщу для студента в 2024 році. Навчальна віза

Здобутий у Польщі диплом про освіту цінується як у країнах Європи, так і у США або Канаді. Для юних українців це хороша нагода, особливо під час війни, мати можливість краще влаштувати своє життя і роботу за кордоном, із суттєво вищою оплатою праці за обраним фахом, аніж на батьківщині.

Якщо ви або ваші діти поступили до технікуму, коледжу або університету в Польщі, то для навчання та довгострокового перебування на території країни потрібна навчальна, студентська віза.

Це національна мультивіза типу D терміном на 1 рік. Окрім перебування студента у Польщі протягом календарного року віза дає змогу безперешкодно перетинати кордон і виїжджати до інших країн, у тому числі в Україну.

Як можна відкрити студентську візу у Польщу у 2024 році?

Станом на літо 2024 року в Україні повноцінно працює лише одне Консульство Польщі у місті Львів. Тому, заяви на візи у Львові приймаються від заявників із усієї країни, НЕЗАЛЕЖНО від того, де особа прописана в Україні.

Зараз обслуговує Консульство Польщі та приймає документи на візу TLS Contact − Візовий центр, який знаходиться за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 1Б.

Подача документів на візу здійснюється обов’язково за попередньою реєстрацією до Візового центру як особисто, так і дистанційно, тобто поштою.

Агенція Візія також працює із заявниками зі всієї України та має змогу допомогти із:

Студентська віза в Польщу. агенція Візія. Підготовка документів, реєстрація до Візового центру. подання заяви особисто та поштою.

Більшість наших клієнтів зазвичай обирає дистанційне, поштове подання документів для економії коштів на дорогу та проживання у Львові.

А також оформлення візи без присутності зберігає немало нервів у випадку форс-мажору, як наприклад, відключення електроенергії чи повітряна тривога, котра призупиняє особистий прийом заявників у Візовому центрі.

Які документи потрібні для студентської візи у Польщу?

Перелік документів для студентської візи відрізняється у залежності від того чи студент уже досягнув повноліття чи є неповнолітнім на момент подачі анкети на візу.

А також, що буває нерідко, залежить від сімейних обставин. Наприклад, батько може знаходитись на фронті, чи бути розлученим із матір’ю, а це ускладнює отримання документів з його сторони тощо.

У кожному окремому випадку менеджер Візії проконсультує щодо списку документів у вашій конкретній ситуації. А тут поки розміщуємо основний список документів, що потрібен для відкриття студентської/навчальної візи.

Перелік документів для візи для повнолітніх студентів, від 18-ти років:

 • Засвядчення (Засвідчення, Zaświadczenie) з університету, коледжу, технікуму тощо про зарахування або про переведення на наступний курс;
 • Підтвердження оплати, квитанції, рахунок-фактура хоча за 1 семестр навчання, у разі лише якщо воно платне. У ВНЗ Польщі воно зазвичай не безкоштовне;
Засвядчення, Довідка з навчального закладу Польщі для відкриття студентської візи
 • Витяг або Довідка з банку про наявність коштів у студента на суму від 9000 злотих або ж про рух коштів за останні 3-6 місяців із наявним кредитним лімітним на рахунку. Може бути у євро, гривневому чи доларовому еквіваленті. Виписка вимагається обов’язково, але не обов’язково самого студента. Може надати Довідку та виступити спонсором батько чи мати. У такому разі потрібен спонсорський лист, завірений нотаріально;
 • Український паспорт, якщо наявна ID-картка, повинен бути також Витяг або Довідка про місце проживання в Україні. Електронний роздрукований документ із додатку Дія також підійде для відкриття візи;
 • Договір оренди житла (Умова найму мешканя чи Договір з гуртожитком. Якщо у Засвяченні вказано, що гуртожиток надається та зазначена адреса проживання – окремий документ не потрібен)
 • Дійсний закордонний паспорт. На момент подання документів на візу до завершення його терміну дії повинно бути хоча би ще 1 рік та 3 місяці. Якщо у заявника є 2 або більше дійсних паспортів для виїзду за кордон, то обов’язково подаються усі (Згідно правил Візового центру та Консульства Польщі;
 • Ідентифікаційний код. У разі наявності ІD-картки і вписаного там коду, окремий документ не вимагається;
 • Медичне страхування для візи із квитанцією про його оплату. Від 17 червня 2024 року поліс страхування має бути оформлений виключно у системі IN24.
 • Анкета заповнена та зареєстрована на сайті Візового центру TLS Contact із призначеною датою подання документів;
 • Квитанція про оплату 1-го або 2-х візових зборів. Сервісний а також Кур’єрський збір у разі поштового подання документів.
 • 1-2 фото на візу розміром 3.5х4.5 см, і не менше 80% обличчя на самому фото на білому фоні.

Перелік документів на візу для дітей, неповнолітніх студентів:

Засвядчення, Довідка з університету Польщі для відкриття візи на навчання студенту. Візія
 • Засвядчення (Zaświadczenie). Документ про зарахування до навчального закладу або про переведення на наступний курс;
 • Закордонний паспорт дитини. Якщо є в наявності 2 закордонних паспорти, то необхідно згідно правил подавати обидва;
 • Внутрішній паспорт дитини. Якщо у студента паспорт у вигляді пластикової ID картки, то подається разом із Витягом чи Довідкою про реєстрацію місця проживання в Україні.
 • Свідоцтво про народження дитини;
 • Ідентифікаційний код студента український, якщо він йде окремо від паспорту;
 • Копії українських та закордонних паспортів батьків (опікунів) + оригінали одного з батьків, хто особисто подаватиме документи із студентом у Візовому центрі;
 • Квитанція про оплату навчання у ВНЗ, як мінімум за 1 семестр (при платному навчанні) якщо заявника зараховано на 1 курс або продовжує навчання;
 • Документ, що підтверджує фінансову спроможність матері чи батька (опікуна). Для відкриття візи підійде один із цих документів:
 1. виписка з рахунку у банку про наявність мінімум 9000 злотих, можна в гривнях;
 2. або банківська виписка про наявність кредитного ліміту на рахунку від 100 000 тис грн. Із банку, що видав кредитну картку:
 3. чи виписка про наявність цих коштів у польському банку;
 • Умова найму мешканя (Umowa najmu mieszkania). Договір про оренду житла у Польщі або документ з навчального закладу, якщо житло надається (цей факт може бути зазначений у самому Засвядченні). Якщо житло платне, то також буде потрібне підтвердження про його оплату;
Умова мешканя, Договір оренди житла у Польщі. Приклад Візія.
 • Нотаріальна згода на виїзд та відкриття візи від обох батьків терміном не менше року або ж до досягнення студентом повноліття;
 • Спонсорський лист, також завірений у нотаріуса від одного з батьків. Проте, спонсорство можна вписати і в Згоду на виїзд від батьків.
Приклад Згоди на відкриття візи та виїзд за кордон дитини. Візія. Студентська віза у Польщу
 • Візова анкета заповнена та зареєстрована на сайті Візового центру із квитанцією про оплату візового збору у разі особистого подання документів, а також Кур’єрського збору, якщо подача дистанційна;
 • Поліс медичного страхування для візи студенту, оформлений у системі IN24. Страхування має відповідати актуальним вимогам Консульства у 2024 році;
 • 2 кольорових фото розміром 3,5 х 4,5 см 80% обличчя, на білому тлі.

За скільки часу можна відкрити студентську/навчальну візу у Польщу?

Черга на реєстрацію для особистої подачі документів на візу невелика і складає всього 1-3 робочі дні. При подачі документів дистанційно, тобто поштою, прив’язки до дати немає узагалі, а тому відправити документи можна одразу, навіть у день реєстрації анкети.

У день особистої подачі або ж по отриманні документів поштою спеціалісти Візового центру одразу перевіряють їх на відповідність вимогам та спрямовують на розгляд до Консульства.

Розгляд документів на візу у Генеральному Консульстві Польщі зазвичай триває від 5 до 8 робочих днів. Проте, якщо заявників дуже багато, або ж випадають святкові вихідні дні у Польщі і, відповідно, у Консульстві Польщі на території України також, то процес розгляду може тривати довше. Таке трапляється переважно на новорічні і травневі свята.

Та навпаки, за відсутності додаткових вихідних і невеликої кількості бажаючих отримати візу у даний відрізок часу розгляд може відбутись всього за 2-3 робочих дні.

З урахування відправки документів до Візового центру поштою та розгляду їх у Консульстві уже звичний час відкриття візи складає 2 тижні, +- кілька днів. Знову-таки, у святковий період цей час може збільшитись до 3-х тижнів. Та, навпаки, інколи отримати візу у Польщу навіть без присутності, тобто поштою можна за 8-9 днів.

У питанні відкриття візи на навчання студенту варто довіритись фахівцям своєї справи. Адже зібраний відповідний та повний пакет документів, правильне заповнення і реєстрація анкети, а також страхування, що відповідає вимогам Консульства і Візового центру є запорукою безпроблемного, а головне максимально швидкого отримання річної візи для навчання у Польщі!

Консультації та допомога у відкритті візи студенту, як і завжди, за номерами:

+380990915128

+380985414545

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *