Віза в Польщу та перетин кордону в 2023 році
Згідно оновлених законів та правил перетину кордону з Польщею в 2023 році це можливо зробити декількома способами:
- В межах безвізового режиму терміном на 90 днів як турист, на роботу чи з метою подальшого оформлення статусу захисту в Польщі UKR. Для перетину кордону по безвізу необхідно мати дійсний біометричний закордонний паспорт та медичну страховку терміном на запланований період перебування;
- Як біженець. Незалежно від того чи Ви вже отримали статус захисту в Польщі чи лише збираєтесь це зробити потрібно мати із собою всі наявні у Вас документи (медичні книжки, свідоцтва, дипломи, паспорти) включно з біометричним закордонним паспортом. Оформити його бажано в Україні заздалегідь. Також потрібно мати поліс медичного страхування мінімум на 90 днів.
Варто зауважити, що в разі виїзду дітей закордонний паспорт також є обов’язковим! Врахуйте це, щоб уникнути можливих проблем на кордоні;
3. Оформивши національну візу (робочу чи навчальну) або ж продовжити Вашу попередню візу. Зробити це цілком можливо не виїжджаючи в Україну, що є особливо актуальним зараз для наших чоловіків, які вже перебувають в Польщі чи Європі та із зрозумілих причин повертатись поки що не бажають. Для оформлення візи закордонний паспорт підійде як біометричний так і старого зразка, дійсний ще хоча б півтора року на момент подачі документів на візу.
Оформлення візи є простим та доречним способом виїхати в Польщу та в подальшому в інші країни Європи якщо Ви вже використали Ваш ліміт днів по безвізу, чи з якихось причин втратили статус тимчасового захисту в Польщі, наприклад перевищивши дозволений на сьогодні ліміт на виїзд до України – в 30 днів.
Поговоримо детальніше про отримання візи в Польщу станом на лютий 2023 року.
Перш за все варто зазначити, що наразі не здійснюється реєстрація до Візового центру у Львові. Це є тимчасовим явищем і пов’язано із ситуацією з вимкненнями електроенергії та частими повітряними тривогами, що унеможливлює особисту подачу документів.
Але тут маємо суттєві переваги:
- Подати документи можна в будь-який зручний для Вас день
- Не потрібна особиста присутність при подачі та отриманні документів у Львові і навіть не потрібно виїздити в Україну для подачі документів та отримання візи.
Першим кроком буде збір повного пакету документів на візу відповідно до мети подорожі – на роботу, навчання, чи з метою ведення бізнесу в Польщі. Стандартний перелік документів включає:
- Оригінал та ксерокопію закордонного паспорту громадянина України
- Лише ксерокопію всіх сторінок внутрішнього паспорту громадянина України, (якщо у Вас паспорт нового зразка – id картка, тоді потрібна ксерокопія її з обох сторін та окремо ксерокопія витягу з Держреєстру про місце реєстрації, проживання в Україні)
ВАЖЛИВО, що оригінал українського паспорту залишається у Вас на руках. В жодному разі його не потрібно висилати!
- Ксерокопія ідентифікаційного коду
- Робоче запрошення – Освядчення, Зезволення або Засвядчення плюс ксерокопія (якщо запрошення видане електронне, в такому разі роздрукувати два екземпляри) / Засвядчення оригінал та його ксерокопія від навчального закладу в Польщі / витяг з KRS про реєстрацію Вашої фірми в Польщі
- Реєстраційна візова анкета, заповнена в системі e-konsulat та підписана Заявником або його представником
- Страховка, квитанція про її оплату та ксерокопія полісу страхування
- 1 фотографія для візи в Польщу, 3.5 x 4.5 см, 80% обличчя на білому тлі, глянцеве (необхідно одразу вклеїти в заповнену анкету)
- Квитанція про оплату Сервісного збору.
Його сплата можлива особисто в касі Кредобанку із закордонним паспортом або ж онлайн через систему easypay, що значно простіше і швидше. Квитанцію обов’язково собі збережіть на Вашому гаджеті та роздрукуйте щоб покласти в пакет документів
- Письмова згода на обробку персональних даних. Заповнюється від руки Заявником на себе чи на Довірену особу/опікуна неповнолітньої дитини.
- Заява на отримання Зворотньої доставки готових документів з Візового центру через Meest експрес
- Квитанція про оплату Двохсторонньої відправки документів Meest Експрес. Оплачується онлайн через систему easypay.
Як Ви вже зрозуміли подача документів відбувається через оператора поштового зв’язку Meest Експрес. Перед відправкою документів Вам необхідно буде впевнитись, що повний перелік документів відповідно до мети візи зібрано, оплачені необхідні збори. Адже від цього залежить отримання Вами візи!
При виникненні будь-яких питань чи уточнення повного переліку документів саме у Вашому випадку – звертайтесь за консультацією. Наш менеджер залюбки допоможе все підготувати.
Наступним кроком потрібно створити Декларацію для відправки документів до Візового центру. Знайти її можна за цим посиланням. На електронну пошту Вам прийде підтвердження створення та номер декларації який Вам потрібно буде назвати працівнику відділення Meest Експрес при відправці документів.
Перед походом до найближчого Вам відділення Міст запакуйте документи у файл та конверт для надійності і неушкодження відправлення. Працівник відділення також ще з своєї сторони запакує і заклеїть Ваш конверт в їх корпоративний пластиковий пакетик. А також, на пакеті укаже номер Вашої декларації. Впевніться, що це було зроблено вірно!
Далі Вам залишиться очікування розгляду Ваших документів в Консульстві та поверненні їх назад поштою за вказаною Вами заздалегідь в Декларації адресою. При відправці документів Ви отримаєте смс з номером Декларації.
Ви завжди можете звернутись до агенції «Візія» за допомогою в оформленні документів для отримання візи – робочого Запрошення, медичного страхування, анкети. Також ми проконсультуємо та допоможемо підготувати весь пакет документів, зробити необхідні сервісні оплати та відправити документи до Візового центру. За необхідності отримання візи здійснюється дистанційно, без вашого заїзду на територію України!
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, чи можу я на кілька днів виїхати до Норвегії і без перешкод повернутися назад в Польщу. Бо Норвегія то Шенген, але не ЄС. І чи потрібні додаткові візи, бо безвіз по біометрії вже пройшов. Тут маю статус УКР. Буду дуже вдячна за відповідь.
Доброго дня. В Вашому випадку потрібно оформити національну візу в Польщу, інакше справді можуть бути проблеми при повернені назад. На нашій практиці Dia.pl не допомогала в таких випадках. Про неї в курсі лише на кордоні Польща-Україна. З візою зможете спокійно їздити рік. Безвіз діє 180 днів в межах річної візи та після неї.
Вітаю. 2021 року заїхав до Польщі по безвізу.Там подався на Карту Побиту,отримав жовту бумагу з почти….Але прийшлося вкінці року виїхати в Україну.2022 рік пробув на території України.Питання:чи зможу знову заїхати в Польщу по безвізу чи треба відкривати робочу візу?Дякую.
Доброго дня. Так, безвіз у Вас уже оновився. Можна їхати. Якщо ж потрібно перебувати довше ніж 3 місяці чи мати можливість перетинати кордон будь-коли за потреби, то радимо відкрити національну візу в Польщу на рік.
Підскажіть чи потрібен дозвіл на перетин кордону (що береться в нотаріусі) від батька?
Ні, зараз в умовах війни, якщо дитина їде з одним із батьків, то від іншого дозвіл не потрібен.
Добрий день. Донька вирішила їхати в Польщу, зараз треба COVID сертифікат або тест мати, чи які умови?
Дякую
Доброго дня. Ні, не потрібно. Для українців відмінили сертифікати і тести при перетині кордону. Потрібен лише біометричний закордонний паспорт і туристична страхівка для виїзду по безвізу.
Страхування мінімальне на 1 місяць 160 грн.
Звертайтесь, оформимо онлайн за 10 хв. Телефон +380990915128
Як людині повернутися в Польшу, якщо вона виїхала в Україну і пробула більше 30 днів ? Є песель без статусу укр.соц виплати не отримає.
Так, в цьому випадку або чекати в Україні 90 днів коридор і їхати по безвізу, або відкрити візу на рік і можна їхати одразу.
В разі рішення відкриття візи, звертайтесь, проконсультуєм. +380990915128
Доброго дня!
Чи правда, що коли подав доки на карту побиту, то не можна виїзджати з Польщі?
Чому?
Доброго дня. Ні, виїхати можна без проблем. Але якщо виїхати, то згоряє безвіз і щоб назад повернутись одразу треба оофрмити візу або ж чекати коридор 90 днів для заїзду по безвізу.
Доброго дня . підкажіть будьласка ,хто недавно перетинав кордон , чи обов‘язково мати при собі певну суму грошей ,(як це було до війни ) для перетину кордону з України в Польщу , якщо людина буде їхати як турист а не біженець , в гості до родичів ( проживання і проїзд буде повністю за рахунок родичів )?
ДОброго дня. Зараз не перевіряють наявність коштів на кордоні. Лише туристичне страхування.
Доброго дня, підкажіть будь ласка чи потрібен дитині (3 роки) закордонний паспорт для перетину кордону (України з Польщею)? Зараз знаходимося в Польщі, маємо песель але хочемо поїхати додому на тиждень сюди їхали по свідоцтву, пустять назад по свідоцтву чи потрібно паспорт робити дитині? Дякую
Доброго дня. Так, уже без паспорту можуть дитину не пустити. Зробіть в Україні терміновий закордонний паспорт.