«Запрошення для робочої візи» та «Підтвердження про працевлаштування біженця». В чому різниця?
80% українців, котрі знаходяться у Польщі під тимчасовим захистом − офіційно працевлаштовані, а в якості засвідчення цього факту, роботодавець надає їм Підтвердження – спеціальний документ, розроблений польським Ужендом для наших громадян, котрі мають PESEL зі статусом UKR та працюють у Польщі.
Все частіше трапляється так, що українці через різні причини втрачають статус UKR, а дні по безвізу уже вичерпані. Відтак, для повернення назад до Польщі та продовження легального перебування їм потрібно оформити робочу річну візу.
І ось тут важливо розуміти, що Підтвердження як і Умова о праце не є підставою для її відкриття!
Для оформлення робочої польської візи роботодавцю потрібно оформити саме Запрошення на роботу, а не будь-що інше.
Робочі запрошення бувають трьох видів:
- Oswiadczenie (Освядчення);
- Zezwolenie (Зезволення) від воєвуди;
- Zaświadczenie (Засвядчення) на сезонні види робіт
Від квітня 2022 року і до сих пір часто стикаємось із ситуацією, що клієнти не знають цього важливого аспекту і звертаються до нас із Спецдокументом біженцю для відкриття візи. Та вже після роз’яснень нашого фахівця клієнт звертається до своєї фірми або ж до Візії для реєстрації в Уженді саме робочого Запрошення.
Оформлення робочого Освядчення є найшвидшим, порівняно із Зезволенням чи сезонним Засвядченням. Зазвичай це займає від 3х до 8-ми робочих днів.
Проте, звісно, це все одно втрата часу для людини яка приїхала в Україну спеціально на недовгий термін і планувала вже «сьогодні» зареєструватись із нашого допомогою до Візового центру.
Тому, в даній статті Візія вирішила запобігти аналогічним випадкам у майбутньому та наочно продемонструвати різницю між цими двома документами.
На фото розміщені приклади Освядчення та Повядомєня (Підтвердження). Багато у чому можна побачити схожість, адже ці документи видає один орган − Urzad Pracy.
Проте, у них є і багато відмінностей.
Основною та найбільш демонстративною є назва документу. Ось на неї і радимо одразу орієнтуватись:
Приклад 1:
Oświadczenie podmiotu nieświadczącego usług w zakresie pracy tymczasowej o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi (назва може бути така ж або дещо скорочена);
Приклад 2: Powiadomienie o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi ukrainy (для відкриття візи воно не підходить!);
Окрім назви можна зауважити, що є також інші нюанси, що відрізняють ці два документи.
Інші відмінності між Освядченням та Підтвердженням:
- обов’язковий реєстраційний номер, який знаходиться у правому верхньому куті;
- більше даних про орган, що видав Освядчення;
- детальнішу інформацію про назву, адресу місця праці, посаду, зарплату та кількість годин;
- конкретні часові межі дійсності Запрошення на працю (1-3 роки).
Сподіваємось, нам вдалось надати вичерпну інформацію у питанні відмінності Запрошення для відкриття візи та Підтвердження про працевлаштування біженця.
А якщо все-таки консультація є необхідною або ж наявна потреба в оформленні робочого Освядчення на візу − запрошуємо звертатись до Візії, як і завжди, у зручний для Вас спосіб!