Зелена карта в Європу

Зелена картка (Green Card) – це обов’язкове страхування, для осіб які планують поїздку за кордон на своєму автомобілі незалежно від мети поїздки. Такий страховий поліс має обов’язково покривати всі дні планованого перебування за кордоном. Страхується безпосередньо не автомобіль а відповідальність в дорозі водія в разі ДТП. І в такому разі страхова компанія покриває витрати на відновлення здоров’я чи несправності авто, пошкодження майна, яке виникло у третіх осіб внаслідок аварії спричиненої водієм, що оформив страхування.

Зелену карту може оформити як фізична особа, так і юридична особа, наприклад, якщо це службова поїздка працівника, котрий не є власником транспортного засобу.

Вартість зеленої карти залежить від:

  1. Кількості планованого перебування за кордоном
  2. Виду транспортного засобу
  3. Планованої країни подорожі.

Окремо оформляється страховка для країн Європи та окремо для Молдови, Азербайджану, Білорусі.

Станом на сьогоднішній день поліс страхування Зелену карту можна оформити онлайн в електронному вигляді, що спрощує його оформлення та швидке отримання. На кордоні чи вже вже в країні перебування за вимогою поліс можна буде пред’явити роздрукованим або ж просто у Вашому смартфоні. Також зараз через війну Росії в Україні електронний поліс Виможете придбати онлайн перебуваючи уже за кордоном для повернення в Україну.

Суттєвою перевагою придбання зеленої карти в Україні є її ціна. «Зеленка» в Польщі буде коштувати приблизно вдвічі дорожче. А, наприклад, в Німеччині втричі дорожче. Ще однією перевагою є те, що українська зелена карта страхує перебування одразу у всіх країнах Європи. Тому якщо в процесі Ви вирішите переїхати до іншої країни ніяких додаткових оплат не передбачається.

Для оформлення карти будуть необхідні дані наступних документів:

  • закордонного паспорту Страхувальника
  • ІНПН Страхувальника (ідентифікаційний податковий номер)
  • свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічного паспорту)
  • посвідчення водія
  • а також інформація про місце прописки водія в Україні
  • і звичайно контактний номер телефону Страхувальника

Якщо за кордоні їде не власник авто, водію потрібна буде також нотаріально завірена Довіреність на право керування транспортним засобом від власника. 

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментаря