Зміни в поданні документів на польську візу
| | |

Зміни в умовах відкриття візи в Польщу

17 серпня 2023 року на сайті Візового центру Польщі було розміщено оновлену інформацію щодо обмеження подання документів на національну візу в Польщу будучи за кордоном.

Від початку війни в Україні значна частина наших клієнтів подавали документи на отримання візи перебуваючи за кордоном. Таке «послаблення» було можливим та легалізувалось Консульством через діючі обмеження на пересування, працюючий лише один Візовий центр Польщі в Україні, великі «живі» черги на подачу документів у призначений день, часті повітряні тривоги, неможливість повернення чоловіків на батьківщину, тощо.

Але, відповідно до постанови Європейського парламенту, на жаль, було вирішено обмежити таку подачу.

Отже, відтепер заявникам слід враховувати попередження Візового центру про те, що українці, які перебуватимуть на момент подання документів на візу за кордоном − в Польщі або інших країнах, не можуть відправляти свої паспорти в Україну для отримання візи.

Громадяни України, які  перебувають на її території, І НАДАЛІ МАЮТЬ ПРАВО подавати заяви на візи до польського Консульства в Україні дистанційно – ПОШТОЮ АБО ЧЕРЕЗ ПОСЕРЕДНИКА, тобто без особистої присутності у Львові!

Обмеження стосується лише перебування на час відкриття візи ЗА КОРДОНОМ.

Якщо ж в ході перегляду документів Візовий центр «захоче перевірити» де знаходиться Заявник і буде виявлено, що він перебуває поза межами України, то документи МОЖУТЬ бути повернені назад без розгляду.

Слід зазначити, що повернення документів назад – це НЕ ВІДМОВА у візі, це відмова у їх РОЗГЛЯДІ.

Заявник зможе при бажанні подати документи повторно, повернувшись в Україну. Але кошти за оплату Сервісного та Логістичного збору Візовий центр не повертатиме. Їх доведеться сплатити знову.

Як саме «перевірятимуть» місцезнаходження заявника наразі не зрозуміло в технічному плані, адже штампи про перетин кордону, як ми з Вами знаємо, інколи не ставлять, а особливо це стосується біженців, котрі мають статус UKR та перетинають кордон по Dia pl.

Тому, є певні підстави вважати, що повернення документів без розгляду буде вибірковим.

Також хочемо одразу випередити логічне питання власників уже відкритих віз: «Що буде з тими візами, котрі вже відкрили дистанційно, не будучи в Україні. Вони анулюються чи треба перетнути кордон»?

Відповідь: Такі візи вважаються цілком легальними і “заднім числом” скасуванню не підлягають. Перетинати кордон Вам також не потрібно. Зміни стосуються лише «нових» подач від 17.08.2023 року.

Візія і надалі слідкуватиме та повідомлятиме про ситуацію та всі подальші можливі зміни у візовому процесі.

А тим часом, якщо Ви плануєте відкрити візу в Польщу, то слід зважити на ризик подання документів НЕ перебуваючи в Україні, відповідно врахувати необхідність повернення на батьківщину терміном на 2-3 тижні – час, який зараз займає оформлення національних віз. Як і раніше, особисто їхати на подачу до Візового центру до Львова необхідності немає.

Візія оформить повний пакет документів і пройде весь шлях отримання польської візи за Вас!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *