Закон про іноземців в Польщі
| | |

Зміни в Законі Польщі Про іноземців від 22 березня 2023 року

22 березня 2023 року згідно внесення поправок Президента Республіки Польща відбулися зміни в Законі Польщі про іноземців (Спецустава)

Далі про те, яким чином це стосуватиметься громадян України.

Перш за все хочемо наголосити, що більшість змін набудуть чинності через 14 днів з моменту підписання, від 23.03.2023

  1. Перша зміна стосується додатку mObywatel, який буде вдосконалено можливістю додати електронний документ, в котрий будуть вписані дані про дітей, що знаходяться легально в Польщі на підставі статусу UKR. Це дозволятиме дітям перебувати в Польщі та перетинати кордон легально.

Реалізація цього пункту планується від 01.06.2023

  1. Друга зміна, на жаль, менш приємна для українців, адже стосується збільшення строку заборони на в’їзд у Польщу до 10 років, замість 5-ти.
  2. Разом з цим збільшаться повноваження Страж Граничної. Тепер її Комендант отримує повноваження у прийнятті рішень про перебування на гуманітарних засадах, депортацію та повернення іноземця на батьківщину.
  3. Наступною зміною є зменшення строку подання заяви на апеляцію до 7 днів.

 У питаннях:

  • що, стосуються карт побиту, пов’язаним з гуманітарним перебуванням,
  • видачі і заміни карти тимчасового та постійного побиту
  • рішення про примусове повернення іноземця,
  • добровільного повернення
  • в разі незгоди сплати за ці процедури.

Подальше оскарження рішення буде здійснюватися вже без іноземного громадянина на території Польщі.

Варто зауважити, що ця зміна набуде чинності через півроку від дати 23.03.2023

  1. Також змінено умови виконання Рішення про повернення з території Польщі. Скорочується граничний можливий термін на добровільний виїзд. Тепер він складатиме від 8 до 15 днів, а не як раніше від 15ти днів. Строк визначатиметься в кожному індивідуальному порядку компетентним органом.
  2. Стане можливим депортування з території Польщі, ще до судового процесу та ухваленого рішення. Якщо оскарження буде задоволено на користь українця, то він отримає змогу повернутись.

В якості загального підсумку можна сказати, що майже всі ці поправки жорсткіше регулюють перебування українців на території Польщі. А позаяк всім відомо, що незнання законів не звільняє від відповідальності – рекомендуємо враховувати вищевказані зміни для уникнення неприємних сюрпризів та проблемних ситуацій.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Добрий день, підскажіть, будь ласка, чи можна з Польщі до України везти продукти на презент(ковбаси, сири, солодощі, консерви). Дякую

    1. Доброго дня. В Україну можна, без проблем. Це все не можна везти в Польщу

    1. Доброго дня. На 90 днів по безвізу, якщо не вдасться оформити песель Укр за 30 днів від заїзду. В іншому випадку можна пічну віщу оформити без виїзду в Україні.
      За консультацією звертайтесь за номером +380990915128 (viber, telegram, whatsapp)

    1. Доброго дня. Ні, це обов’язково потрібно якщо Ви маєте статус УКР в Польщі. В іншому випадку доведеться або чекати коридор по безвізу 90 днів щоб повернутись до Польщі, або ж відкрити заздалегідь візу на рік для повернення. З візою Ви зможете перебувати рік законно та перетинати кордон при потребі.
      Звертайтесь, проконсультуємо, +380990915128 (вайбер, телеграм, ватсап)

  2. Доброго дня, є питання.
    Хочу поїхати до Польщі на роботу на 2 місяці по біометрії чи потрібно мати запрошення з собою?

    1. Доброго дня. Ні, не потрібно, точніше не обов’язково. Достатньо буде закордонного паспорту, медичної страховки для перетину кордону. Але якщо Вам вишлють Запрошення це буде тільки в плюс